Smeh - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Smeh

Oceni ovaj blog
Jednom, u društvu ljudi koji su bili učesnici ovog Foruma, u nekoj finoj, opuštenoj atmosferi, jedan simpatičan, dragi lik reče: "A ja se još pitao zašto je sebi dala ime "smeh"!"
Posle susreta sa mnom, više se niko nije pitao...
Gledam sebe ovih dana i ne prepoznajem se. Da sam loše, znam po tome što ne osećam - ništa. Zaista ništa.
Ulažeš u nešto sebe, svoju energiju, ideje, entuzijazam, vreme... čak i novac (mada je on manje bitan) u dubokom uverenju da to ima smisla. I onda krene da te lomi. Redom. I prvo se boriš, pa te hvata malo prkosa, a ono te i dalje lomi. Postaješ besan, posle tužan, ali i dalje tražiš rešenje. I i dalje se smeješ, ponekad plačeš i veruješ. I taman rešiš jedan problem, spopadnu te dva druga. I samo u jednom trenutku shvatiš da ti je svejedno. Da više nije važno. I više ne prepoznaješ sebe jer ne osećaš.
I samo po tome znaš da si loše. Jako loše.

Pošalji "Smeh" na Facebook Pošalji "Smeh" na Google Pošalji "Smeh" na My Yahoo! Pošalji "Smeh" na Live Pošalji "Smeh" na MySpace Pošalji "Smeh" na Twitter Pošalji "Smeh" na Digg Pošalji "Smeh" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. crvene cipele (avatar)
    Ništa nije večno,pa ni loše osećanje,i njemu će isteći rok trajanja,verovatno već sa prvim pahuljama,ptičicama koj će doći da pojedu mrvice sa tvog prozora...tako to kreće ,a onda polako počneš ponovo da se smeješ.
  2. BORKETA (avatar)
    Nemoj dozvoliti da te ove zivotne prilike tj. neprilike slome. Nemoj im dozvoliti da ti oduzmu najvrednije sto imas a to je taj tvoj osmeh i nadu i radovanje novom sutra. Mozda ti se mnogo toga desilo odjednom, moja baka kaze da hoce to tako u prestupnoj godini, ne znam da li joj je verovati ali znam da je i meni ova godina teska da jedva cekam da prodje.
    Al na muci se poznaju junaci, tako da se ti draga ne daj. Smsili nesto sto bi volela da radis i radi to sto moze da te opusti da ti skrene misli da se malo trgnes. Ako ti se place, isplaci se slobodno to ti je najbolje izbaci tu svu muku iz sebe lakse ces onda jer ces skinuti time veliki teret. Ne zadrzavaj to u sebi, ispricaj nekome, druzi se s nekim ko te opusta ko ume da te razveseli. Citaj neku dobru knjigu, pogledaj neku komediju. Jednom recju bori se za svoj zivot.
    Ne daj se cico zivot je jedan i tako vredan i nije nam dat da ga tako trosimo, imaj nade da posle mnogo zatvorenih vrata cemo naici na mnogo otvorenih ...prosto je tako dato nam od Boga, bilo da verujes ili ne.
    Ali to ne moze ako samo sedis kod kuce i ocajavas nad svojom sudbinom. Bori se, ne daj se, druzi se, trazi i budi spremna na jos neki poraz ali nemoj odustati jer kao sto pesma kaze ,,najjaci samo opstaju,, a ti to sigurno jesi samo si sada malo pokleknula ali pridigni se i bori se za sebe.
    Verujem u tebe i saljem ti pozitivnu energiju
    Ažurirano 27.11.2008. u 11:29, autor: BORKETA
  3. Almsivi (avatar)
    Onda je recept za srecu, radovati se u svakoj situaciji, a to se uci. svesno..
  4. *Purple Baby* (avatar)
    Posto je tvoje drugo ime smeh...glavu gore i smehom protiv tuge...mozes ti to
  5. PetrolBoy (avatar)
    Ovo me podsjetilo na mene i tezi period moga zivota, mada jos nije sve rijeseno ali lomi i strasno boli, jer i ako se boris osjecas se bespomocno kao da nece da krene,kao da sjedis u autu koje je stalo na pruzi i nece da upali da krene a ti startujes,startujes,startujes a voz je sve blize i blize!Grozan osjecaj,ali iskreno tu nema savjeta bitno je krenuti i pokusati i prihvatiti situaciju kakva jeste i nadati se boljem!Ako mozes sebi osmijeh i sada da priustis,moze cak on da te i spasi!Sretno