Prošlo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kućica za ptice

Prošlo

Oceni ovaj blog
Oduvek nešto pišem,zapisujem,analiziram,objašnavam sama sebi - po principu "sam svoj" psiholog,mama,sestra,drugarica,sudija,savetnik,pri jatelj.
Pune se tako rokovnici - mali,veliki, sveske - debelih ,tankih korica,crne,žute,šarene...dok odjednom neki unutrašnji tas ne prevagne i onda se stvori potreba da se taj neki deo potanko "razjašnjenog" života zbriše i da se započne nova faza.Nedano sam sa zadovoljstvom predala realnom plamenu svojih deset poslednjih godina.Bilo je tu pesama,priča,nedoumica,sasušenih suza,pokoji tračak nade,odluka,podvučenih crta,pisama ,neposlatih,oproštajnih ,crteža,strepnji,razočarenja,srećica,po neki bezobrazluk,tuge po najviše...
Osećam se rasterećeno i sveže,kao da sam rastvorila velike,teške zavese na prozorima i pustila sunce u kuću.

Pošalji "Prošlo" na Facebook Pošalji "Prošlo" na Google Pošalji "Prošlo" na My Yahoo! Pošalji "Prošlo" na Live Pošalji "Prošlo" na MySpace Pošalji "Prošlo" na Twitter Pošalji "Prošlo" na Digg Pošalji "Prošlo" na del.icio.us

Kategorije
Crtice

Komentari

1. he_who_brings_order (avatar)

Супер пишеш блог, нешто ми се код твојих блогова много свиђа, нека енергија...
  2. crvene cipele (avatar)
    Sinoć sam pre spavanja za laku noć ovim "priznanjem" imala potrebu da stavim tačkicu na "dobro obavljn posao",a jutros me doćekju lepe reči.Eto...baš lepo.Hvala!
  3. zmajcotajco (avatar)
    Nastavi sa pisanjem jer je lepo i interesantno
  4. Almsivi (avatar)
    Pa zasto spalila, ja mislim da je to steta...
    Iako memorije nisu od vitalne koristi, dobro ih je imati sacuvane.
  5. crvene cipele (avatar)
    Dragi prijatelju,odavno se nismo čitali.Hvala Ti što si sleteo do kućice za ptice.Ja sam jedan nepopravljivo epsko-lirski tip.Lirski je pisati,a epski spaljivati..
    "Na Itaki ja bih da ubijam,
    al' kad se ne sme,
    bar da zapevam malo nove pesme..."
    Rekao bi Crnjanski u mojoj najdražoj pesmi.
  6. opanak (avatar)
    На мој или свој начин..............

...........................
    Prisećam se svega lepog
    U životu iza mene
    Moja duša oči *slepog*
    Korak stane, korak krene.........

Sva sećanja idu redom
    Ona lepša prva dođu
    Ona tužna, tajnim jedom
    Zaboravom na tren prođu................

Ono što mi društvo pravi
    To su sati prošli, sneni
    Što ih život na tron stavi
    Da mi prošlost svu zapleni...........

Sati lepi moje sene
    Sa osmehom, lice žari
    Tad sećanje malo skrene
    Da sa tužnim sve *pokvari*

ZK
  7. Cicoka (avatar)
    I pretpostavljam da je manje bolelo nego tih 10 godina. i sada kao po nekom nepisanom pravilu kreni u nove pobede nad nekadasnjom ti,pa kad stignes do vodjstva od 10:0,shvatices koliko si jaka,a nisi znala da tu snagu posedujes,u to ime samo napred.
  8. crvene cipele (avatar)
    Opanak kao bistri,nepresušni potok, žubori stihovima.Bago takvoj duši.