Da li .... ?

  1. Da li je vas izbor mrznja?
  2. Da li se osjecate ispunjenim kada ispoljavate vasu mrznju?
  3. Da li ste osjetili mucninu dok ispoljavate toliku kolicinu mrznje?
  4. Da li se vasa mrznja obnavlja svaki put kada procitate neku vijest,gdje tu neko nekoga vrijedja na nacionlanoj,vjerskoj,politickoj osnovi?
  5. Da li su vasi idoli stvarno ljudi koji iza sebe imaju krvavu proslost?
  6. Da li su vam ti idoli dali bolju buducnost,nesta korisno uradili?
  7. Da li su ti politicari koje non-stop gledate na TV-ekranima ucinili nesta dobro?
  8. Da li i dalje vjerujete politicarima jer ste postali zavisni o vjerovanju lazova?
  9. Da li iskreno ili posredstvom medija odlucujete o necemu ili nekom?
  10. Da li ste ikada pomogli starici na ulici ili ste je prvo pitala za ime i prezime?
  11. Da li su vas roditelji ucili da mrzite,a njih njihovi roditelji?
  12. Da li se posredstvom medija,novina informisete i svakoj informaciji vjerujete?
  13. Da li ste se ikada zapitali kuda mrznja i krv vode?
  14. Da li ste pustili ikada suzu ili se osjecali lose kada bi vidjeli druge kako pate?
  15. Da li vi svoje frustracije lijecite tako sto mrzite?
  16. Da li zaista volite svoju zemlju?
  17. Da li imate mrznje vise nego pameti?
  18. Da li se sramite vasih postupaka?
  19. Da li mrzite?
  20. Da li volite?

Da li ste iskreno odgovorili na pritanja? da li se osjecate dobro kada shvatite da mrzite prvo,a kasnije kazete da volite? da li ste zaista ljudi koji imaju pravo da sude drugima,da sude po boji koze,imenu,osmjehu,prezimenu,mjestu rodjenja?
Gledam neki dan na youtubu intervju jednog mozda mnogima manje poznatok,al' meni jako dragog muzicara Bareta, covjeka koji istina jeste zavisnik, al' covjeka koji mnogo toga pametnog kaze,sto je najbitnije to kaze bez dlake na jeziku. Rekao je kako je nas problem taj sto mi ne volimo nasu drzavu,sto nismo naucili da volimo,jer nikada nismo imali nasu drzavu, jer da je volimo ne bi je krali,palili,unistavali i vodili u propast. Mi kao nacija,ko gradjani jedne drzave jednostavno ne umijemo da volimo drzavu,ne umijemo da je zastitimo,da joj dokazemo da je volimo. Opet dobro bi pitanje bilo da li smo ikada voljeli drzavu i vazduh u njoj?
To sto mrzimo da li je samo nasa krivica ili smo i u tom dijelu izmanipulisani? Hajde da uzmemo u obzir da volimo nasu drzavu,ipak borili smo se ,odnosno nasi djedovi,ocevi borili su se za ove drzave,ginuli su,proljevali krv. Kada su isli u te borbe da li su znali za sta se bore? Da li su se borili stvarno za drzave ili za bolji zivot? U kojoj mjeri su bili izmanipulisani ako znamo da nam je poslije tih borbi,ratova,samo na trenutke bilo bolje ili cak nikako? Puno pitanja,ali na 90% njih nemamo odgovarajuce odgovore. Svi ljudi koji su bili na vrhu u tim ratovima,koji su pozivali na borbu,poslije tih borbi postajali su velikani,a nasi djedovi,ocevi ostajali su izmanipulisani borci koji i danas mozda misle da su se borili za bolje svih nas,a ustvari borili su se za bolje pojedinca,za njihovo bolje sutra. Tako umrijese velikani sa zeljom za osmjehom,a oni obukose odore velikana i izmanipulisase njihove naslednike da su umrli za cast domovine. Nikada mi nismo vodili ratove za drzavu,vjeru,naciju za bolje sutra ,vec za pojedince gladne para i skupocjenih zidova. Nikada mi nismo imali ljude koji zele dobro nama,vec samo njima,nikada mi nismo bili ono sto jesmo jer vjerovali smo nevjernicima. Sada kada imaju svoje udobne fotelje lako im je i ide im od ruke da i dalje manipulisu i budu velikani i budu voljeni predstavnici nas koji hipnotisani i dalje podrzavamo krvave ruke sakrivene ispod bijelih rukavica i bljestavih ugladjenih,skupocjenih odjela dok mi kupujemo pola hljeba za dva dana.
Budite vi i dalje ponosni na vase vladike, jer i oni su ponosni na svoje skupocjene cipele koje im vi kupujete i obavezno opet prvom prilikom izadjite i podrzite ih,prolite krv. TO ONI CIJENE!!!

Ko su vasi heroji,koga dizete u olake
Svako bi mogo to biti,al' vama su samo oni heroji
Oni koje masa dize,onaj koji na majici stoji
Postali su idoli,a za uzdizanja nisu
Ne bi ja da o tome sudim
Al' iskreno cesto se vasim herojima cudim
Heroji su vasi,a ne znate ni zasto
Uzdizete se sa masom
A moji heroji,e njih u srcu cuvam
Ne nosim majice sa njihovim likom
Nije potrebno da ih velicam slikom
Ja svoje heroje ne uzdizem sa masom
Oni su samo moji heroji
Za vas mali,a za mene veliki ljudi
Mojim herojima niko ne zeli da sudi

Budite u toku sa nasim objavama i radom,pridruzite nam se na FB: www.facebook.com/pages/Otpor-Stoko/1438992813004703


Read more: http://otpor-stoko.webnode.com/news/da-li-/
 

Back
Top