Superheroji... zašto ih volimo? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Lakonac

Superheroji... zašto ih volimo?

Oceni ovaj blog
Superheroji su uvek postojali... nekada su se zvali Ahil, Herkules, Marko Kraljević, Valter... nekada su bili obučeni u limene kante, pola pili pola Šarcu davali, krckali ljudske lobanje buzdovanima kao lešnike i nežno češali jajca mačem od 5 kile... U međuvremenu dosta toga se promenilo... danas su superheroji skoro nevidljivi... nikada ne znaš gde su i ko su... možda je superheroj tvoj prvi komšija... ćelavi, zadrigo opštinski mastiljar koji kad ne spasava svet od propasti satire kilo bureka sa mesom na jučerašnjoj novini, obriše ruke i usta kravatom, operski podrigne, otvori šalter i mrzovoljno kaže: „sledeći“... Ili je supermen možda njegov sin... onaj što ima naočare kao botaničarske lupe, pacovske zube i toliko bubuljica da je jednom čak hospitalizovan sa dijagnozom Variola... Sumnjaj u savkoga da je superheroj, moj ti je savet... nikada ne znaš kada će npr. osteporotični deda Stevan piskavog glasa uleteti u prvu kenjaru da zaodene crveni plašt... obuče plave lateks helanke i crvene gaće domćinke preko helanki... i naravno krenuti da spasava nedužne i ugrožene... seti se samo Ripa Kirbija...

Ero ti li si?

Kako god da se na tajmlajnu menjao izgled superheroja, od mišićave i oklopljene zveri do picoustog kancelarijskog metiljavka, njihov karakter i misija ostaju čvrsto nepromenljivi. Učiniće sve, ali baš sve, kako bi spasili nedužni ugroženi ljudski život... kako bi ga otrgli iz Kosačeve zone dejstva... zaustaviće njegovu zarđalu oštricu golim rikama... nasmejaće mu se u lice... poručiti mu da mož` da ga duva i odleteće sa nevinom ljudskim bićem u naručju na neko bajkovito, sigurno i toplo mesto. Ne, oredn, nagradu i pohvalu nikada neće primiti pa makar dolazila iz Tomine ruke, ne samo zbog toga što nije po superherojskom kodeksu, već pre svega zbog toga što je skromnost zapisana u njegovim genima kao i misija da pomaže božjem ljudskom rodu.

Kad su žene u pitanju razumem ih što vole supeheroje jer oni krajnje jebozovno izgledaju u helankama ... pa bicepsi, pektoralisi, pločice na stomaku, izazovni seksi gluteusi... jasno mi je da žene zapljusne estrogenska Košava kad vide superheroja... Mnoge žene se potajno nadaju da ih superheroji svojim supervidom svlače i vide ih praktično gole ali su se prevarile ... to po kodeksu superherojstva nije dozvoljeno, tako da su se tu zaebale... Drugo, verovatno većina žena mašta da superheroju skine gaće ali i tu se ništa spektakularno ne bi desilo jer kad se skinu supergaće i dalje ostaju superhelanke ... potpuno zbunjujuće... ali možda je to i cilj jer enigma je enigma i golica maštu...

Večita enigma... šta radi kad mora da se olakša?

- Gospodine superheroju imamo situaciju sa zavejanima...

- Koliko?

- Koliko duša mislite?

- Kakve bre duše klipane, nismo u paklu pa da baratamo dušama, koliko glasova?

- Mnogo glasova, čuje se do Mađarske.... zapomažu, jauču... `ladno im kažu...

- Koliko glasača, kretenu?

- A to... pa biće za jednu glasačku kutiju... al` `nako top punu...

- Nedovoljno... kad probiju cenzus krećemo...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Oho ko je to meni doš`o iz švaleracije?... na oklagiju ću da te nataknem k`o na turski kolac pa da se 3 dana rastaješ sa dušom dok igram i pevam oko tebe kao oko totema, š`čuo manijače?

- Ja u švaleraciju?! Vi`š bre da sam promzo k`o pingvin... spasav`o ljude iz smetova... mog`o sam da završim kao Oci pa da me u ledu tražite 5000 godina, eto gde sam bio...

- Aha pa si zato obuko gaće preko pantalona kao supermen... mamu li ti banditsku ja ...

Moram da lažem... umalo je provalila da sam zaista supermen

Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na Facebook Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na Google Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na My Yahoo! Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na Live Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na MySpace Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na Twitter Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na Digg Pošalji "Superheroji... zašto ih volimo?" na del.icio.us

Ažurirano 04.02.2014. u 13:28, autor: Lakonac

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. BLAJBI (avatar)
    Je li ovo nesto popovsko, protiv Vucica?
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio BLAJBI
    Ne Blajbi mili, ovo je nešto popovsko protiv političke fvaleracije...za sve postoji prag tolerancije zar ne?
    a Politika i slikice crvenogaćana su prva ulica levo ...pobrkao si ulice
  3. Lakonac (avatar)
    Blajbi tvoja mašta je prevazišla moju, iskreno ti zavidim...

Ne Blajbi mili, ovo je nešto popovsko protiv političke fvaleracije...za sve postoji prag tolerancije zar ne?
    a Politika i slikice crvenogaćana su prva ulica levo ...pobrkao si ulice
    Ljiljo, volim te...
  4. Karen_Souza (avatar)
    jer oni krajnje jebozovno izgledaju u helankama
    Da, da. Obavezno je ovo u pitanju. Ih, da nije tih helanki.

verovatno većina žena mašta da superheroju skine gaće ali i tu se ništa spektakularno ne bi desilo jer kad se skinu supergaće i dalje ostaju superhelanke
    Uh, ovo se uopšte ne isplati. Da izgubi čovek volju za životom, a kamoli za... khm...

Imaš li ti neke superheroje sa manje odeće?

Ljiljo, volim te...
    Opasan si, šmekeru.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Lakonac

Ljiljo, volim te...
    znam
  6. Lakonac (avatar)
    @ Karen!... per aspera ad astra

Imaš li ti neke superheroje sa manje odeće?
    Pa rekoh ja... nikada ne znaš ko je superheroj danas... možda živi u tvom komšiluku i već sutra te iznenadi...

znam
    Što se smeješ? Stvarno te volim ... kako god se ovo završilo... neka zabava će se sigurno izroditi...
    Ažurirano 03.02.2014. u 14:39, autor: Lakonac
  7. Karen_Souza (avatar)
    @ Karen!... per aspera ad astra
    Super! Sad moram na Google Translate.

Našla!

Tako je!

Pa rekoh ja... nikada ne znaš ko je superheroj danas... možda živi u tvom komšiluku i već sutra te iznenadi...
    Samo nemoj da mi oblači helanke i svu ostalu propratnu opremu. Što je mnogo, mnogo je. Nemam ja vremena za gubljenje, to jest, skidanje.
  8. Lakonac (avatar)
    Citat Original postavio Karen_Souza
    Super! Sad moram na Google Translate.

Našla!

Tako je!

Samo nemoj da mi oblači helanke i svu ostalu propratnu opremu. Što je mnogo, mnogo je. Nemam ja vremena za gubljenje, to jest, skidanje.
    ahahah simple minds tehnika... desnom rukom oko struka... podigneš sa zemlje... dve piruete pa u krevet...

Dobar ti je fazon i da se zakopaš u sneg... on će sigurno doći... doleteti bukvalno...
  9. Karen_Souza (avatar)
    Citat Original postavio Lakonac
    ahahah simple minds tehnika... desnom rukom oko struka... podigneš sa zemlje... dve piruete pa u krevet...

Dobar ti je fazon i da se zakopaš u sneg... on će sigurno doći... doleteti bukvalno...
    Kako me inspirišeš da lupetam, to je neverovatno.

Pa da nastavim.

Pa zamisli, on se obuče kao supermen, ja haltere i sve one propratne korsete na vezivanje, a joooj, ako se umrsimo, dok se razvežemo i poskidamo, popadaćemo u nesvest. A tek bruka ukoliko moramo pozvati nekog da nam pomogne. "Komšo, ajde na kafu, imamo situaciju ovde."

Seksualne fantazije tipa zakopavanje u sneg još nisam probala.
  10. Lakonac (avatar)
    Pa zamisli, on se obuče kao supermen, ja haltere i sve one propratne korsete na vezivanje
    Zamišljam.... dalje nisam bio u stanju da čitam............................................ .................................................. .
  11. Damoklovmac (avatar)
    Prvo da rascistimo sa tim ,sta je to heroj? i ko su ti "heroji" ? Ako neko misli,da je heroj onaj,ko ima ordenje za
    "hrabrost" na prsima? Ne. Da su heroji politicari? Ne! Ako naziv heroj,uopste moze da se upotrebi,onda su heroji
    ljudi_rudari,koji duboko u utrobi zemlje vade rude.O uslovima u kojima za bednu platu rade,nemam reci.Preti im za
    vreme bavljenja u tom crnom mraku,eksplozija gasa metana.Preti im odronjavanje zemlje,u kom slucaju,umrli bi u strasnim mukama.Dalje...preti im iznenadni nadolazak podzemnih voda,i smrt davljenjem.Pored njih,heroji su oni
    posteni lekari-hirurzi,koji satima stoje,vrseci najdelikatnije operacije.Vatrogasci,gradjevinski radnici,elektricari koji
    u svim vremenskim uslovima,rade na visokim dalekovodovima itd.itd.Eto to su pravi heroji.Na zalost,oni su najmanje cenjeni i placeni.Nasuprot njima,politicari belokosuljasi,neradnici,mutivode,trutovi.Oni su preplaceni,za svoj posao
    terajuci vetrom maglu. Za izbore 15 Marta,bicu na selu kod dede.Bez TV...bez radija.Necu nista da znam,toga dana
    ni sutradan,necu nista da znam,ko je pobedio? Ne interesuje me.Ziveo zivot!Zivele lepe zene! Bez njh,moje postojanje
    na ovoj plavoj planeti.....bilo bi uzaludno !!!
  12. Lakonac (avatar)
    @ Damoklovmac

Da, ali heroji su ljudi... ovo je priča o superherijma, a oni su više od ljudi... ljudi koji se rađaju na Kriptonu

Ziveo zivot!Zivele lepe zene! Bez njh,moje postojanje na ovoj plavoj planeti.....bilo bi uzaludno !!!
    Moj čovek