Samoj sebi.. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Misli jos jedne u nizu...

Samoj sebi..

Oceni ovaj blog
Prosla je praznina.. Opet mogu pisati, to znaci da sam dobro.. Bujica u meni .. zbog tebe i tvog pogleda koji drma ceo moj svet..
Pitam se ponekad da li sam ti uopste bitna? Da li sam ti prva jutra misao, mili , ili nisam? Da li je moguce da smo tako blizu , a tako si mi nedostizan..
Posmatrajuci sebe u jezeru uspomena vidim mudru staricu koja mi kaze :"Nista na ovom svetu ne postoji zbog tebe, cak ni ti.."
A ja zelim da postojis za mene i zbog mene..
Onda ustanem, i shvatim da sam se previse opteretila teskim razmisljanjima.. da ne treba da komplikujem prekomplikovano..Sredim se i povedem samu sebe na kafu.. Obozavam to.. Sedim, uzivam u svom nesu i gledam prolaznike.. Upijam njihova lica, citam im misli, pokusavam da ih pogodim, da otkrijem ko su , sta rade.. Zamisljam njihove male zivote i u uzivam u toj prividnoj nadmocnosti i osecaju da ne znaju da ih posmatram.. I da mozda sada mozda i mene neko posmatra i smeska mi se ..
Da mora shvatiti da se svet ne vrti oko mene i zbog mene.. Zato i pisem... samoj sebi...

Pošalji "Samoj sebi.." na Facebook Pošalji "Samoj sebi.." na Google Pošalji "Samoj sebi.." na My Yahoo! Pošalji "Samoj sebi.." na Live Pošalji "Samoj sebi.." na MySpace Pošalji "Samoj sebi.." na Twitter Pošalji "Samoj sebi.." na Digg Pošalji "Samoj sebi.." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. georgejune (avatar)
    Mozda se ovako prica nastavlja

Evo već danima se trudim da ne mislim na tebe. I stalno se sve završava samo na bednim pokušajima da te zaboravim. Pred očima mi tvoj lik, onako nežan i mio, pogled strastven pun čežnje i željan mojih dodira. Ljudi kažu da jedino oči nikada ne lažu, samo duboko pogledaj u njih i videćeš dušu čovekovu. A u tvojim očima vidim sigurnost, tugu, požudu i vidim sebe. Ne sećam se da su me još neke oči tako gledale kao tvoje. U tvojoj blizini osećam nemir u telu. Kao da me neka sila vuče ka tebi. Kada nisi pored mene tada me jedino misli o tebi čine sretnom i ispunjenom. I dok mislim o tebi postojiš samo ti i praznina koja nam je suđena. A onda osetim kako mi telo podrhtava. To je samo požuda i to će proći. Tada pomislim, da će se već prvog jutra, još dok se sunce bude rađalo sve rasprštati kao sitne čestice koje lete po sobi i prelamaju se na suncu. Da će sva ta požuda nestati u prvom jutru koje dočekam sa tobom. I da će tada ova praznina koju osetim kad nisi tu postati nepodnošljiv bol. Znaš onaj koji kida dušu i ostavlja trag. Zato ću se polako povući. Možeš me nazvati i kukavicom i izdajicom ali ja nemam snage da se borim protiv sebe. A ako ostanem moraću. Jer tebe ce požuda proći a mene rane ne.
  2. Butterfly effect (avatar)
    Mislim da prica nema kraj jos uvek ali da se moze zavrsiti ovako...

Ni romantichne komedije vise ne mogu da gledam a inache ih obozavam, ucim ponovo da se smejem, ispocetka kao mala stidljiva devojcica...
    Pozuda je malo prejaka rech, opisuje sexualnost, zrachi erotskim nabojom , pre je ceznja i snenost.. uljujkanost u sopstvene misli i strahove koje je moguce prevazici.. Jedina krhkost ovde su moje misli.. Nezne, tanane gotovo nevidljivih finesa... Zaglibljena u sopstvenom ochaju gde samo jedna osoba vraca osmeh na lice u dugim nedeljnim popodnevima.. Samim svojim postojanjem..
    A jutra posle nisu bitna, ti osecaji budu i prodju kao i te rane.. Najgore je kad ostane gorak ukus u ustima...
  3. faraonn (avatar)
    ...misliti i pisati o nekom , kojeg nema usled odlaska , smatram potcjenjivanje sebe, sebe kao nekog ko postoji i oduzimati svoje sjutra ili u najmanju ruku vuci sebe nazad ...a , to se uvijek radi uspjesno ...kad pisemo o svojim ranjavanjima, nikad ne mozemo omanuti jer to je samo prepisivanje unutrasnjeg , to je veliko za druge ali za nas , unazadjivanje...
    Lijepo napisano ali , nije zdravo za tebe ,-autore !
  4. Butterfly effect (avatar)
    Hvala za komentar, ali ja ne mogu odglumeti osecaje i pisati o nekim drugim kad ovi drugi kljucaju u meni ..
  5. mari mari (avatar)
    samo hrabro, moras shvatiti da niko nije vazniji do tebe same.
    bila sam u slicnoj situaciji, oporavljam se od zivih rana proslosti.
    naici ce vec neko ko ce te voljeti onako kako ustvari zasluzujes.