ŽIVOTNE LEKCIJE....

Čitala sam na jednom portalu......i naravno..nisam izdržala da i svoje komentare ne stavim....a vi....što biste vi rekli po ovom dnevnom redu.....??

ŽIVOTNE LEKCIJE:

1. Daj im dovoljno konopa i ljudi će se na kraju objesiti....a neki će vjerojatno kao ja napraviti Gordijev čvor od svojeg života...

2. Uvijek iskoristi priliku.....bih ja nju iskoristila kad bih je znala prepoznati...kao slijepac hodam životom, vjerujući u stvari i vrijednosti kojima su me još naučili moji baka i djed, dvije osobe koje mi beskrajno još uvijek i nakon 30 godina fale u životu..njihova toplina, ljubav, zagrljaj i utješne riječi..

3. Ne možeš naučiti glupana....tu sam ranjiva jako..kao ranjeni tigar..došla sam u fazi da ne mogu podnijeti više niti sekund ljudske gluposti..a svakodnevno je ima sve više....ja sam za deportaciju na pusti otok...MENE...

4. Sve se vraća, sve se plaća. Uvijek. I kad tad svatko se mora suočiti sa svojim djelimai tko god misli da mu se neće vratiti...HOĆE...kako dobro tako i sve loše koje je uradio ili radi nekome u svojem ili iz svojeg života....tko sa srcem ne prilazi ljudima...taj uvijek plati...jer u svojoj duši ostaje usamljen...a prema vanjsko svijetu glumi veliku facu....

5. Smij se i svijet će se smijati s tobom....ili će te ismijavati....

6. Oni koji žive u staklenim kućama, ne bi trebali bacati kamenje...moja staklena kućica razbijena...razbili je drugi....

7. Jedina prava ljubav je pogrešna i ograničavajuća ideja. U životu se može voljeti više puta.....NADAM SE...

8. Budite ljubazni. Možda prolazite kroz svakakve poteškoće, ali druga osoba možda prolazi kroz još gore.....a tko je prema nama ljubazan....svi na prvo mjesto stavljaju svoje probleme...i kad ih istresu niti se ne okrenu više prema ČOVJEKU....

9. Većina ljudi je sebična.....to sam osjetila i te kako na svojoj koži...i te kako....

10. Tamo gdje je nasljedstvo je i rodbina koja će ratovati zbog novca....vjerojatno ću i ja tako...a i mnogi koje poznajem....

11. Život je onakav kakvim ga sam napraviš....a ja sam si sama odabrala tsunami....

12. Pokušajte biti ispravni.....a gdje su me ti pokušaji doveli???.....

13. Život diktiraju biološka stanja.....o daaaaa....

14. Istinska motivacija dolazi iznutra.....istina, kao najveća i najjača pokretačka sila...ako nema toga iznutra...onda je sve uzalud...baš sve....

15. Ne postoji besplatan ručak....naučila....nije baš bio ručak..ali očekuje se da krvlju vratim ono što su zvali ljubav.....samo ljubav ima previše kriterija...ne voli te netko kome je materijalno na prvome mjestu....ali mnogi nisu krivi...naučili ih roditelji...pa to nose s koljena na koljeno....

16. Sreća dolazi iznutra. Ne iz posjedovanja stvari ili od drugih ljudi....sreća...neistražene dubine...

17. Nikad ne zapošljavajte iz samilosti....ne bih se bunila da me netko zaposli iz samilosti...

18. Ono što radiš pokazuje kakav si....o tome drugi sude...ali baš uvijek...a o njihovim karakterima ovisi slika koju će stvoriti o vama...činite li dobro zlim ljudima...sve vaše dobro preokrenuti će u najgoru prljavštinu...otpad...

19. Kada se jedna vrata zatvore, otvori se prozor....da da možeš nekoga izbaciti kroz njega....i ne okrenuti se...

Za danas dosta ....opet mi misli lete nekim čudnim svijetovima....sve mi se miješa...što i kako pravilno učiniti..sve mi je jedan veliki koktel..a nikako da ga ispijem do kraja...i bacim ćašu preko leđa za sreću....ljubim vas......
 
18. Ono što radiš pokazuje kakav si....o tome drugi sude...ali baš uvijek...a o njihovim karakterima ovisi slika koju će stvoriti o vama...činite li dobro zlim ljudima...sve vaše dobro preokrenuti će u najgoru prljavštinu...otpad...

Sve je dobro, ali ovo izdvajam
100% tačno.........ipak, glasam za činiti dobro, zato što još uvek ima više dobrih no rđavih ljudi. Ali tu ima jedna začkoljica. Naime, kad činimo dobro, činimo sebe radi i mi ne znamo kakva je tačno ta osoba tada jer gledamo sobom, onim što jesmo i imamo "dobar" pogled u tu osobu, a i ona je tad fina jer prima darovanje. Kasnije se javi razočarenje (u slučaju ovih drugih) i šta to znači? Da mi ne valjamo i naš karakter? Aaaaaa ne, nikako.:rtfm:
E, zato treba ići dalje i deliti, činiti dobro, lepo .....to je deficitarno u današnje vreme i uvek ima ljudi sa čijim "dobrim" pogledom će se tvoj "dobar" pogled susresti.
:heart:
 

Back
Top