Da li da slavim, ili da žalim? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

mile39

Da li da slavim, ili da žalim?

Oceni ovaj blog
Danas mi je 51. godišnjica prijema u Partiju!!! Sećam se, 7. razred vršačke gimnazije, popodnevna smena, prilazi mi jedna drugarica iz razreda i onako, u strogoj konspiraciji, pita me da li sam voljan da me prime u Partiju, jer drugovi su odlučili da sam pogodan za Partiju - otac radnik, majka iz zdrave seljačke familije, nisam ni loš đak, siromašno stanje - pa eto, ako sam voljan da dođem na sastanak u 20 časova (ne sećam se više ni gde).
Velika odluka za mene - pitam ja Ćaleta i Kevu šta misle - Ćale zadrt komunista (nikad nije bio u partiji) - je ZA, Keva nazarenka, poštuje muža pa je i ona za (malim slovima).
Kad pogledam, prošlo je od onda 51 godina, Partiju nikad nisam menjao, bio sam i kažnjavan zbog račvastog jezika, bio sam i pohvaljivan, ali ono siromašno stanje mi je ostalo. Ko zna zašto je to dobro!
U junu je moja generacija slavila 50 Godina od Mature - nisam išao, možda je i bolje, jer pre desatak dana sam dobio slike sa proslave - strava - prepoznao sam samo petoro!!!! Ja sebe u ogledalu još vidim kao mladića, a ako me drugi vide onako kako ja njih vidim - UŽAS!!!!!!
Ko li samo izmisli kalendar? Pao mi je zbog njega i gornji i donji, idem da malo prilegnem pre ručka.

Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na Facebook Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na Google Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na My Yahoo! Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na Live Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na MySpace Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na Twitter Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na Digg Pošalji "Da li da slavim, ili da žalim?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. srna4 (avatar)
    Ja bih slavila, to je lepa uspomena i tvoj život, na koji se , kako kažeš ne žališ. I zavidim ti što si radni vek priveo kraju i što uživaš u penziji. Ja bih to sebi poželela, ali kako stvari stoje, teško. Pozrdav