Pogledaj me

insomnia.jpg

Mirna jesenja noć,sat odrađuje svoje po navici...tik-tak,tik-tak,.... i tako do beskonačnosti i nazad,insomnia in my head lomi mi misli na komadiće,ubacujem disk i napamet biram note koje opisuju moje stanje:
U magnovenju

Distorzija misli u centru glave
Čučim u uglu i buljim u akvarijum
Moj pas glasno duva u trubu
U magnovenju

Nameštam usta za "A"
Izgovaram "U"
Patuljci me zovu zaboravljenim imenom
U magnovenju

Uzalud tražim pogodan citat
Psiholog brani doktorat na temu
Uzalud tražim pogodan citat
U magnovenju

Tražim razlog da se utopim u masu
Duša mi lebdi dok razmišljam o svemu
Moj pas glasno duva u trubu
U magnovenju..

A dole na ulici neonske reklame
Radio reklamira "Some bizzare shop"
Šesnaest udaraca velikog bubnja
Radimo non-stop

Uzalud tražim pogodan citat..

Preturam po fioci tražeći šibicu da zapalim cigaretu koja visi iz kraja usta.Pogled mi pada na ogledalo i na stranca kojeg videh u njemu,"E Prika... "pomislih i vrtim imaginarne likove,toliko njih mi prođe pred očima ali nigde imena...samo lica i uspomene i padovi i nova dizanja...AH! Evo je,uzimam poslednje drvce i palim ga...osmeh,pored pune pepeljare još mi nedostaje ,umesto kompa,stara pisaća mašina i boca viskija do pola popijena pa da izgledam kao neki propali pisac kriminalističkih romana.Ko zna možda i ja stvorim nekog Dirka Džentlija ili Luna-Kralja ponoći...Telefon mi se razdrao pored glave i prekinuo moje gluposti "Halo?",poznat ženski glas mi odgovara "Izvini,pogrešan broj" buljim u aparat dok slušam tišinu sa druge strane.Pitanja; Kome dodeliti glas,kojem licu,kojoj kosi i očima....odustajem,spuštam slušalicu i u prolazu do kreveta gasim cigaretu... Jutro je pametnije od večeri-rekoše stari....
 

Back
Top