Pogledaj me - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

fester970

Pogledaj me

Oceni ovaj blog

Mirna jesenja noć,sat odrađuje svoje po navici...tik-tak,tik-tak,.... i tako do beskonačnosti i nazad,insomnia in my head lomi mi misli na komadiće,ubacujem disk i napamet biram note koje opisuju moje stanje:
U magnovenju

Distorzija misli u centru glave
Čučim u uglu i buljim u akvarijum
Moj pas glasno duva u trubu
U magnovenju

Nameštam usta za "A"
Izgovaram "U"
Patuljci me zovu zaboravljenim imenom
U magnovenju

Uzalud tražim pogodan citat
Psiholog brani doktorat na temu
Uzalud tražim pogodan citat
U magnovenju

Tražim razlog da se utopim u masu
Duša mi lebdi dok razmišljam o svemu
Moj pas glasno duva u trubu
U magnovenju..

A dole na ulici neonske reklame
Radio reklamira "Some bizzare shop"
Šesnaest udaraca velikog bubnja
Radimo non-stop

Uzalud tražim pogodan citat..

Preturam po fioci tražeći šibicu da zapalim cigaretu koja visi iz kraja usta.Pogled mi pada na ogledalo i na stranca kojeg videh u njemu,"E Prika... "pomislih i vrtim imaginarne likove,toliko njih mi prođe pred očima ali nigde imena...samo lica i uspomene i padovi i nova dizanja...AH! Evo je,uzimam poslednje drvce i palim ga...osmeh,pored pune pepeljare još mi nedostaje ,umesto kompa,stara pisaća mašina i boca viskija do pola popijena pa da izgledam kao neki propali pisac kriminalističkih romana.Ko zna možda i ja stvorim nekog Dirka Džentlija ili Luna-Kralja ponoći...Telefon mi se razdrao pored glave i prekinuo moje gluposti "Halo?",poznat ženski glas mi odgovara "Izvini,pogrešan broj" buljim u aparat dok slušam tišinu sa druge strane.Pitanja; Kome dodeliti glas,kojem licu,kojoj kosi i očima....odustajem,spuštam slušalicu i u prolazu do kreveta gasim cigaretu... Jutro je pametnije od večeri-rekoše stari....

Pošalji "Pogledaj me" na Facebook Pošalji "Pogledaj me" na Google Pošalji "Pogledaj me" na My Yahoo! Pošalji "Pogledaj me" na Live Pošalji "Pogledaj me" na MySpace Pošalji "Pogledaj me" na Twitter Pošalji "Pogledaj me" na Digg Pošalji "Pogledaj me" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari