zlo se baškari u svakodnevnici

Danas, kad pogledam personalne postavke vlasti ( bilo koje , bilo gde , na bilo kom nivou , u bilo kojoj instituciji ), ne mogu a da ne mislim, da je peti oktobar prevara; strašna masovna podvala u kojoj je svaki učesnik imao svoju ulogu, shodno svojim dubokim krimogenim karakternim svojstvima . Jer kako je moguće ovo ćutanje u vezi linčovanja topčiderskih gardista i na stotine drugih nevino ubijenih. Još mogu da razumem ove na vlasti, konačno , petioktobar je bio protivu njih! Ali petoktobarske milionske mase, zašto ćute i u mimohodu odobravaju zločine, razbojništvo - svojim strpljivim trpljenjem ! Ipak , duboko u nama caruje bezdušnost , zlo i bašbrigaško pokvarenjaštvo. Samo tako je moguće ćutati i gledati zlo kako se baškari u svakodnevnici !
 
...pa nemožemo da gradimo svetleći konstantinov časan krst i da lupamo u šerpe...posle šerparenja i mečkarenja, malo smo se produhovili...uzdigli smo se tako reći do nebesne srbije SV. Velimirovića i tamo smo veći rišćani od sviju , pa i od samoga pape...čak i sam Sv. Konstantin ( doduše i on se pita zašto je svet posle onolikih zločina - no da ne cepidlačimo ), zavidi nam na posvećenosti i duhovnoj čistoti rišćanskoj...
 
U srbistanu nema ničeg novog !

"Trojica penzionisanih generala Vojske Srbije, u najstrožoj tajnosti, privedena su sredinom prošlog meseca, pod sumnjom da su svojim odlukama, prilikom nabavke novog sistema veze 2006. i 2007. godine, oštetili VS i državu”.

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...ru.83.html?news_id=66607#sthash.ZvsHKWL2.dpuf

Ti generali , triput su polagali zakletvu da će svojim životima i svojom čašću , da brane državu i ustavni poredak - i nijednom nisu prstom se makli , da sačuvaju te države od političkih kriminalaca ; a svaki put su kod propasti države dobijali unapređenja i nove statuse u raspodeli državne imovine !
Umesto da budu ražalovani i suđeni što nisu svim sredstvima branili države kojima su polagali zakletve , oni su nagrađivani za krivokletsvo !
Sasvim je normalno da oni koji se lažno zaklinju da lažu, kradu , otimaju i ubijaju nevine ! Velika je to razbojnička udruga , naoružana do zuba ! Pre neki dan ste pisali o gardistima , zločinu i mraku koji vlada u toj armiji ! Još mnogo toga otkrićete u vezi tih naših dičnih branitelja, sa oficirskom čašću koja je zaposela mnoge , kao ove generale !
 
....mislio sam , bar ja, na državno ustrojstvo / organizaciju institucija i njihovo funkcionisanje , u smislu opstanka državnog bića ( kako teritorijalnog , tako i u svakom drugom smislu i obliku , pa i u onom koji obezbeđuje funcionisanje životnih zajednica na opšte zadovoljstvo građanstva )....k...om nisu mrdnuli , da izvrše zadatak iz zakletve, koja im je obezbedila lagodan višedecenijski život na visokoj nozi - već su mirne duše posmatrali političku bandu i ništačku kvazi nacionalnu bagru , kako rastura i parča državu , huška ljude jedne protivu druge i vodi u krvav građanski rat, iz koga oni izlaze kao enormni ratni profiteri...mnogi su zaboravili kako su ti generali , umesto da hapse ništačke zveri , zavađenom stanovništvu delili oružje i organizovali ih jedne protivu druge...

...u opštem smislu, poredak je programirani organizovani red ( u državnom smislu , reč je o ustavu , ustavnim zakonima , zakonima i podzakonska akta ; u inžinjerskom smislu, tehnološki poredak je u organizacionim projektima , u tehnološkim projektima i sl ) , koji garantuje uspešan i svrsishodan sled događaja i zbivanja , koja su korisna za zajednicu i svakog čoveka u njoj ---bar za mene...
 
Poslednja izmena:
...da, ovakav poredak je zlo svakom časnom , radnom i poštenom čoveku.... i ne samo da je njemu neprijatelj , već je neprijatelj celom čovečanstvu - pa i samom sebi...naše ništačke budaletine , šireći zlo da snjim ostanu na vlasti , ne kontaju da će nas sve pojesti i na kraju njih i njihove satrape... misle ništaci da su pametniji od ovih sa zapada u prostačkoj eksploataciji sopstevnog stanovništva ---a neznaju da su ovi pomalo ljudskiji prema svojim podanicima, zbog sebe i sopstvenog postojanja i opstanka u njemu...
 
Dakle, generali su se zakleli da ce braniti drzavu
- to znaci da ce braniti skupstinu i ceo njen sadrzaj, cak i kada taj sadrzaj sedne u audije.

Generali su se zakleli i da ce braniti poredak. A poredak je
1. da su oni generali,
2. da su ludaci na vlasti i
3. da se radnici eksploatisu do ponizenja.

I ti sada prozivas generale da su necasni? Samo nisu ljudi.
 
...mnogi i ne mogu da svate odkud duboko u nama da caruje bezdušnost , zlo i bašbrigaško pokvarenjaštvo....ne mogu ni da prihvate belodanu istinu , da se skolena na koleno vaspitavanjem i obrazovanjem, to najmanje jedan vek usađuje u nas...slobodno može da se kaže da je sastavni deo našeg DNK-a nasleđa ....

...mislim da vam je ova rečenica poznata ...nju možete da čujete u zabavištu , na radnom mestu , međ penzioneima :
- "Kinjile smo je, ubila se i zabole nas! Kinjili smo ga , ubio se i zabole nas! "

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/41...ktor-skole-Ucenika-terao-da-tuce-glavom-u-zid

...podavno nas uče kako da se organizujemo u neformalne grupe, klike , ničim "izazvane" grupe...poodavno spontano se okupljamo i dešava nam se narod...a ta spontana okupljanja i dešavanja naroda pripremaju se vaspitnim delanjima kod kuće , u školi - kulturnom centru , u medijima....poodavno se kupuju diplome od ovakvih direktora :

- " Nastavnik iz pakla postao direktor škole: Učenika terao da tuče glavom u zid! "

...konačno , koliko kupljenih diploma vodi državu - doduše , neke su dobijene gratis , zarad ovakvih imenovanja...to plaća stanovništvo !


 
Peti oktobar je išao naopačke od početka do (neslavnog) kraja.

Ne, dečko, tako se ne prave aeroplani.

A imali Rumune, i nismo umeli prepisat.

I nemoj da mi se sad neko napravi pametan i krene prevrĆat očima: "de nađe Rumune, gusko jedna, al ti je primer".

Nemam ja ništa s Rumunima ko ni vetar s opaklijom; nit mislim da su se naročito proslavili (posle); nit me ič zanimaju. U principu ne verujem u revolucije uopšte.

Ali, ako s revolucijom kreneš; koliko blesav i ignorant trebaš biti, pa ne znati makar osnove?

Nijedna revolucija najposle ne uspe; ali ako uopšte postoji mogućnost da neka postigne šta je ciljala; onda tu mora biti krvi. Ne javne hajke; ne sramotnog šišanja do glave kurv.i koje su se ebavale s okupatorima; ne ritanja u tur iz fotelja; ne čak ni zatvora.

Ako ostaviš gamad na životu, ona uvek najposle ispuže ispod kamena. Opet. I opet.

I opet.

Niko (nam) ni za šta nije kriv, između ostalog ni za peti oktobar, takav kakav je ispao.

Mi smo go.vna.

Kraj citata, i kraj inače.
 
Kada nekome daš obećano, funkciju u partiji, radno mesto...
ćutaće, praviti se slep, gluv, nem, biće surov prema neistomišljenicima,
prema običnom narodu, familiji, mami, tati, ženi.
Ako treba i kad treba, biće zver, oružje u rukama onoga koji mu je to omogućio.
Kome treba narod?
Sete nas se samo za izbore, tada se sete koliko nas vole, pa nas obilaze,
pa uđu u naše domove, uđu seoskom domaćinu i u štalu,
da poljube kravu, pomuzu bika itd.
Posle izbora rado bi nas obrisali gumicom, da im ne smetamo,
da ne razmišljaju još i o nama, a za nove izbore, olovke u ruke, pa crtaj novi narod.
Dobro je što ima i ovakvih tekstova. :ok:
 
Ali petoktobarske milionske mase, zašto ćute i u mimohodu odobravaju zločine, razbojništvo - svojim strpljivim trpljenjem ! Ipak , duboko u nama caruje bezdušnost , zlo i bašbrigaško pokvarenjaštvo. Samo tako je moguće ćutati i gledati zlo kako se baškari u svakodnevnici !

U dilemi su dubokoj :D..ko u komi:eek:;)
 

Back
Top