Hrana,ljubav,strast

Pitali su me jednom sta je to spremanje grane ljudima,kako naci taj djelic ukusa koji ce zadovoljiti svako culo koje koristimo tokom jela. Razmisljao sam dugo,testirao sebe kada je to moja hrana ukusna i zadovoljava ta cula. Ne poricem to da je potreban osjecaj,znanje,talenat ali nesta sto je najbitnije i onakonajvecu ulogu igra u skladu svih tih kutljaca,kasika i nozeva jeste spremanje hrane onako iz srca,sa dozom osjecanja na vrhovima prstiju. Opet ulazeci u dubini i sustinu hrane to pripremanje nije gotovo kada stavimo hranu na tanjir,tek dolazi iskusenje kada osoba treba da proba tu hranu i njegovu reakciju. Posmatrao sam ljude dok jedu i pokusavao da protumacim i shvatim sta koja reakcija znaci,ali dobro znana reakcija kada je hrana ukusna i prija toj osobi jeste da nazovem neko "nerevozno" cupkanje nogu pri tome ne misleci da je osoba nerevozna dok jede tu hranu vec tako mi je najlakse opisati to ccupkanje :),osoba koja nije koncentrisana na hranu koju jede i kojoj pogled leti svako malo okolo je osoba koja bas i nije zadovoljna hranom. Sta je prvo i najbitnije kada vam neko posluzi hranu,to je njen izgled i miris,jer to su prva dva cula koja reaguje na hranu ispred vas,ukus tek poslije toga dolazi. Nastavi cu ovu pricu o hrani i ukusima,svemu sto prati hranu i uzivanje u njoj,mozda izbacim i neki zanimljiv recept :)...
 

Back
Top