"Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Jelena-Jakovljevic

"Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo

Oceni ovaj blog
"To je stvaran svet oko mene/samo cekam da prodje..."
Raj-Da li postoji osoba toliko dobra, toliko poslusna, toliko... Savrsena, za Raj?! Svi mi pravimo greske svaki dan. Ima 365 dana u godini. Koliko godina zivota imamo? Koliko miliona gresaka napravimo?Adam i Eva su proterani iz Raja zbog jedne jabuke. Koliko sam samo zabranjenih jabuka ubrala, zagrizla i pojela? ne znam im broj. Zamislite mesto gde su svi srecni, gde imate sta god pozelite... To je ono sto se cekali citav svoj zivot, to je ono za sta radili, mucili se i umrli! To nema na Zemlji, to je Raj... Greska! Raj ne postoji! Cak i da postoji, vi mu niste dorasli... Niko od nas nije!
Ljubav-Kakva je to zabluda!Ljubav postoji. Ima je u bajkama, u pesmama, u srcima, u nasim glavama, ali ne i u nasim zivotima! Sve sto ljubav nosi je patnja...Strepnja...Vec sutradan sreca moze da te izigra, da ti sve unisti! Ta ljubav koju danas toliko volis, sutra te moze ubiti.Guras, grabis, grizes...Sve zbog ljubavi! Posle nekog vremena oba ugrize tebe. Ali u tome je nesreca! Kada se zavrsi, ti bi opet sve ponovo...
Sloboda-Sanjala sam jednom jedan san. Skocila sam sa litice u provaliju ciji se kraj nije ni nazirao. Dok sam tako padala nisam osecala nista. Nista ,sem apsolutne slobode! Sloboda mi je ispunjavala grudi, sa svakim novim udisajem osecala sam njen ukus. A onda sam se probudila! I dalje sam bila vezana lancima, bacena u okove. Stvarnost me je zarobila i nije htela da me pusti. Ponekad kad zatvorim oci, opet osetimtaj miris slobode. A onda se pitam sta bi bilo da sam pala?! Skocila sam,ali nisam pala, sta bi bilo da jesam?!Da li bih umrla? Da li sam zbog toga osecala slobodu?
"Raj! Ljubav! Sloboda!", bas tako, "Ludo, kakva snivanja"

Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na Facebook Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na Google Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na My Yahoo! Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na Live Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na MySpace Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na Twitter Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na Digg Pošalji ""Raj! Ljubav! Sloboda! Ludo,kakva zabluda!",Artur Rembo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari