...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

graha

...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST

Oceni ovaj blog
Uspeh...kako za koga...za mm i mene uspeh i ostvarenje svojih snova je postati roditelj...priroda se poigrala sa nama,samo iz njoj znanih razloga...ali ne zalimo zbog toga,jer da nije mi danas ne bismo imali predivnog Andjela po imenu Sasa koji je Boziji dar sa neba za nas...Nije rodjen iz mog stomaka,ali je rodjen iz nasih srca i isto je dugo iscekivano i zeljeno dete kao kada prirodnim putem radjamo...da mi smo usvojeni...nije samo Sasa usvojen,usvojio je i on nas kao svoje roditelje..e,za nas je ovo uspeh...za mnoge parove bez dece je usvojenje tabu tema i negledaju svi na ovaj cin blagonaklono..ali,nas to ni neiteresuje,jer nasu srecu ne moze vise niko oduzeti..nai zivoti sada imaju smisao,jer nasa deca su nase naj vece bogatstvo i svoju srecu nismo zeleli da zamenimo kucnim ljubimcem kao sto mnogi cine...za njih je to verovatno i bolje resenje jer nisu sposobni da vole...parovi bez dece vremenom postaju sebicni(dosta primera u svom okruzenju imamo)...kada kazem nisu sposobni da vole to je tacno,jer da jesu mnogi ne bi bili optereceni decijom genetikom,poreklom voleli bi ih kao svoju rodjenu..i oni koji nisu spremni da pruze iskrenu ljubav ni netreba da razmisljaju o cinu usvojenja...vratiti detetu osmeh na lice,pruziti mu sigunost,osecaj da nekom pripada i da ga volimo bas takvo kakvo jeste dete je naj veci Blagoslov i za samo dete i za nas kao roditelje...

Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na Facebook Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na Google Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na My Yahoo! Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na Live Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na MySpace Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na Twitter Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na Digg Pošalji "...dve stvari su u zivotu bitne...LJUBAV I ZAHVALNOST" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. kafeholicarka (avatar)
    vama na usvojenju deteta, ali ne mozes ovako da kategorises druge ljude, ako ne misle isto sto i vi. nismo svi isti...ljudi se razlikuju.
    lepo je sto imas ljubavi u srcu prema tom svom detetu, ali s' kojim pravom donosis sud o drugim ljudima da nisu sposobni da vole, zato sto imaju kucne ljubimce?
    ja imam psa i obozavam ga...kao psa. ne vidim u njemu nista drugo do jedno divno stvorenje koje je Bog stvorio, puno ljubavi i zahvalnosti...koje ne ocekuje nista vise nego samo malo ljubavi.
    i ja mu je dajem u neizmernim kolicinama...zar uopste ljubav moze da se izmeri?
    i s' kojim pravom neko kao ti mi kaze da ja nemam ljubavi u sebi zato sto volim zivotinje?
    divno je sto si ti ostvarila svoj san da postanes majka, ali probaj da budes manje kriticna prema ljudima oko sebe...
    nemamo svi isti put u zivotu.
  2. graha (avatar)
    ne znam zasto ste pogodjeni...ja takodje volim zivotinje,nemam nista protiv kucnih ljubimaca...pazljivo procitajte,nisam kategorisala sve nego ljude iz naseg okruzenja...pricala sam o parovima koji su takodje imali problem sa sterilitetom i nemogucnosti radjanja dece...ljubav ne moze biti izmerena...mi smo svi razliciti i hvala Bogu na tome...namera mi nije bila da uvredim...zaista ste me sada nasmejali...
  3. he_who_brings_order (avatar)
    Леп блог, желим вам све најбоље
  4. crvene cipele (avatar)
    Plemenito,lepo i hrabro.Nismo svi isti i ćin usvajanja je jedna ogromna pobeda predrasuda i more pozitivnog razmišljanja,želja i nesebičnosti.
    Pre svakog usvajanja postoji neko odbacivanje (ili nesreća) usvajanog bića i to je ono što ovaj čin čini različitim i neuporedivim sa bilo čim drugim.
  5. graha (avatar)
    hvala Vam...mnogo toga covek mora da pobedi kada ovakvu odluku donosi...za svakog od nas je rodjeno NASE dete,ali ga roda nije donela odmah na pravu adresu...za svaki nov zivot mi imamo veliku odgovornost,biti roditelj je nesto najlepse u zivotu...da,pre svakog usvajanja postoji odbacivanje iz manje ili vise opravdanih razloga...deca nisu kriva,ne mogu birati ko ce ih roditi...ali im mi mozemo vratiti osmehe na lice,pruziti ljubav i toplinu doma..
  6. kafeholicarka (avatar)
    nisam se uvredila, niti naljutila...samo kazem, nismo svi isti. ti si sama spominjala ljude iz tvog okruzenja i kako su nesposobni da vole jer uzimaju kucne ljubimce, umesto da usvoje decu.
    dobro, ja sam pricala o meni, sto mozda nije isto...ali, opet kazem, probaj da budes tolerantnija u odnosu na ljude iz tvoje okoline...ne znaci da su sebicni...jer po meni, ljudi koji vole zivotinje, nisu sebicni ljudi.
    mozda imaju neke svoje razloge zasto ne zele ili ne mogu da usvoje, koje ti ne znas.
    i ja mislim da treba usvojiti i da ste uradili divnu stvar, ali vam to opet ne daje za pravo da kritikujete druge ljude iz vase sredine, jer nisu uradili isto sto i vi.
    mozda Bog ima neki sasvim drugi plan za njih...

pozdrav i svako dobro.
  7. graha (avatar)
    jesam spominjala ljude o svom okruzenju,ali ne bih trosila vreme na njih...sa punim pravom kazem da jesu sebicnikoliko god to vama grubo zvucalo...recimo jedan par svoje kucice naziva svojim sinom i cerkom...slozicete se samnom da je to zaista pomalo i bolesno..itd...da ne nabrajam...vremenom postaju sebicni,veruj te mi nista nisam rekla sto nije tacno...niti ocekujem da bilo ko uradi sto i mi...ni za samo usvajanje nisu svi ljudi...u odluci svi parovi moraju biti zreli,ona mora biti iskrena..nesme biti nedoumice,predrasuda...i za neke parove i jeste bolje da ne ulaze u samu proceduru...i ja ih ne osudjujem...