Beton beton smao beton

e cesto cujem ovih dana povodom ovog Evropskog u kosarci onu poznatu nam recenicu koju dugi niz godina slusamo i izgovaramo "e kakav bi mi bili tim da smo sada Jugoslavija",e sto bi reli kad bi baba imala .... bila bi musko. Davno smo trebali o tome da razmisljamo,sad je kasno za tako nesto,mozemo biti srecni jedino sto bar jos uvijek imamo sport i sportiste kojima se mozemo da dicimo,posto smo dosta toga onako do mrve ubili,ubili kulturu,dostojanstvo,tradiciju itd da sada ne nabrajam. Kako smo do ovog stanja vakuma dosli ne znamo ni mi valjda smo slijedili necije ideje cije nisu bile onakve kakve su prestavljane (tuga,jad i cemer). Ponekad pozelim da kazem mnogo toga onako javno po sred trga i ispljunem sve iz sebe,al' kad se stavi prst na celo onda shvatim da to nije dobra ideja,jer kome pricati,samo trositi energiju i kalorije,a hljeb i ulje sve skuplje,pa zbog uzaludnog govora samo padnem u troskove za nadoknadu energije i kalorija. Shvatim da sam samo jedna obicna jedinka koja trosi prirodne resurse i zajedno sa svima vama unistavam tu istu prirodu jer tako smo ekonomicni da srljamo samo u propast. Covijek je stvoren da stvara,ali da stvara ne krseci pravila prirode i ne crpeci vise nego sto moze priroda da dozvoli,covijek je stvoren al' pri stvaranju kako stvari stoje doslo je do neke greske koja je godinama dosla do izrazaja,nazovimo to neka psihofizicka greska koja povecava glad za unistenjem samog sebe,a rezernih dijelova nema,dakle pomoci nam nema....i ja tako iz jedne u drugu temu u ovom blogu skocih hop cup a svasta ispisah :)...

Robot ja zelim biti robot
Na baterije zelim da hodam
Metalnog psa pored sebe da vodam
Da gledam TV kroz neke cudne oci
Zelim ko junaci da imam super moci
Hocu kucu kojoj se svijetlo na pljesak pali
Hocu auto koje se samo vozi
Barkod da mi u ruku ugraviraju
Preko telefona da mi jazz sviraju
Da nas iz korijena betoniraju
Drvece da posjecemo
Ulicama na vatrenim papucama da se krecemo
DA vodimo platonsku ljubav
Sa drugim ljudima da se ne srecemo
 

Back
Top