Dok srčem prvu jutarnju kafu ...

Dok srčem prvu jutarnju kafu ...

Srk ...
Pričam jutros jednoj kako sam čitao da je znojenje zdravo, jer smirujuće deluje na mozak...pa me interesuje da li je to zdravo što mi se kad je vidim zavrti u glavi a dlanovi počnu da se znoje...
Njen odgovor bolje da ne napišem...
Srk ...
Čitam kako ni sinoć nije izvučena sedmica u igri na sreću '' Loto '' koju organizuje Narodna lutrija Srbije, ali su izvučeni najnoviji dobitnici nagradne igre '' generalni direktor javnog preduzeća '', koju organizuju političke partije Srbije...
Srk ...
Pa tako čitam da su socijalisti pri raspodeli pomenutih funkcija dobili struju i gas...pa se mislim, možda nije loše biti socijalista sad kad mnogima prete isključenjem struje i povećanjem cene gasa...valjda...tako treba...
Srk...
I tako, mislim se nešto, možda sve ovo izadje na dobro ...SPS je dobio '' Dunav osiguranje '' ( ovo mi se dopalo...jer kad tamo uplatiš polisu...sa njima nema neizvesnosti )...i '' Železnice Srbije ''...jer se sa njima brže stiže u Evropu...pa da...
Srk ...
Vidim kako je sve više onih iz vlasti koji tvrde da je nemoguće podići penzije za 70% u odnosu na zarade, jer državi za tako nešto nedostaje 100 milijardi dinara...a gde ih naći...
Srk ...
Nisam neki ekonomista, ali znam da su pare obično tamo gde ih niko ne traži ( neki put i sam zaboravim gde sam ih sakrio )...pa bih ovakvima preporučio da ih možda treba tražiti po ZOO vrtovima ili voznim parkovima...ko zna možda se nešto i nadje...
Srk ...
Jer čitam da je odlazeći direktor za vozni park '' Železnice Srbije '' utrošio neverovatnih 2,2 miliona evra...pa tako ispada da im je vozni park bolji od železničkog...
Srk ...
Pokazalo se još jednom da su poslanici iznad naroda... pa će i ovim novim poslovnikom biti dodatno zaštićeni...jer prema njemu biće zabranjeno pušenje u zgradi Skupštine...ova privilegija se za sada neće odnositi na one van nje...
Srk...
Dinar je sve slabiji i počeo je ekonomski da posrće...gradjani ga u stopu prate...
Srk...
I dok neki najavljuju izlazak svog novog CD – a, iz Petog opštinskog objavljuju nestanak njihovog CD – a sa podacima o drumskoj mafiji...Izgleda da je nestao negde na putu... izmedju suda i PMF-a gde je bio na veštačenju...preteraše ga ovaj put...
Srk ...
Direktor vranjskog pozorišta i festivala Borini pozorišni dani doneo je odluku da se novinarima ne podele ulaznice za festival...Iako nisu odgledali predstave bar će imati o čemu da pišu...
Srk ...
Povodom sve češćeg nasilja medju školarcima, ministar obrazovanja tvrdi da stanje nije alarmantno...I tako...jeste da su škole u njegovoj ingerenciji...ali ne može se ipak ponašati kao dete...
Srk...
I kad sam već kod škole...čitam kako su učitelji na jednoj ekskurziji zaboravili na četiri učenice...Mislim se nije to ništa...i meni se to dešavalo...Na jednoj ekskurziji sam zaboravio na njih pet kojima sam se udvarao, čim me je šesta pozvala da joj pravim društvo dok bere ljubičice...
Srk ...
A da savremeni čovek ne može bez svog mobilnog telefona, pokazuje i ovaj slučaj iz Francuske... gde je jedan mladić pokušavajući da dohvati svoj mobilni koji mu je upao u wc šolju zaglavio ruku u istu, a oslobodjen je tek posle intervencije vatrogasaca...Po rečima spasilaca, njima je javljeno da je momak u problemu do guše...ali ja lično mislim da ipak nije trebao da gura nos tamo gde mu nije mesto...
Srk ...
A da brak ponekad zna da bude težak, potvrdjuje i ovaj slučaj iz Meksika gde je izvesni Manuel Uribe morao zbog svoje gojaznosti da bude odvučen kamionom za koji je bio zakačen njegov krevet do crkve gde je obavljeno venčanje...I tako...nekog moraš kamionom da vučeš na svadbu...nekog ne možeš ni puškom da nateraš...Za moj slučaj još se traži rešenje...pa da...
Srk ...

U Beogradu 29.10.2008 god.




:whistling:
 

Back
Top