Petak ...

Petak ...

Srk ...
Jutros sam dobio preteću poruku na moj e mail, pa se nešto mislim da li da tražim policijsku zaštitu...
Srk ...
Mislim došlo je zadnje vreme, kad su i nama piscima počeli da prete...
Srk ...
A poruka nimalo naivna ... '' Danas je petak...dan za metak...Samo da znaš, stići će te moja ruka... samo kad te dohvatim...pašćeš za slobodu ''...U potpisu...: '' Ona što će ti doći glave ''...
Srk ...
Moram priznati nije mi bilo baš prijatno,( sve su mi se dlake, a i dlačice nakostrešile...) kad sam ovo pročitao...Ovo mora da je neka nezadovoljna obožavateljka, pomislio sam...I zašto malo nije bila preciznija, bilo bi mi lakše...Na koju glavu je uopšte mislila...na ovu na ramenima ili neku drugu...uf...ovo je neka glavolomka...
Srk ...
Ovo sa metkom me nije toliko pogodilo, kao ovo '' Pašćeš za slobodu '' ...( To je direktan napad na mene kao dokazanog borca za slobodu i demokratiju, pa molim ovim putem sve pojedince i organizacije ( kako Vladine i Ivicine, tako i ove ne Vladine ) da me uzmu u zaštitu i pruže neku moralnu podršku )...pa da...
Srk ...
Opet dalje razmišljam...( i češkam se po glavi )...možda je sve ovo samo pucanj u prazno ali šta ako me slučajno uhvati na prepad ( na spavanju ), kad sam najranjiviji..( i to sad kad sam go ko pištolj )...da li će me samo pomilovati po glavi ( možda joj proradi savest, tešim ja onako sam sebe )... ili će ipak početi da me muči...i da li u tom slučaju da zovem u pomoć ili da se prepustim slatkim mukama...
Srk...
A i to da će me stići njena ruka, nije mi baš najjasnije...kad na to pomislim sav se naježim...mnogo sam tugaljiv...
Srk...
I tako...mnogo pitanja, a malo odgovora...mada kakve sam sreće...ja mislim da se ova pretnja neće ni ostvariti...
Srk...
I da zaključim...Iako meni prete, ja nikom ne pretim samo upozoravam...sve one koji misli da će zadnjeg dana sajma knjige pojeftiniti, da su u velikoj zabludi ...bar kad je moja knjiga u pitanju...( ona može samo da poskupi, sad kad mi je život ugrožen )...Pa zato dobronamerno savetujem sve one koji to još nisu uradili, da posete...Halu 14 – Štand 1527...ul. Vladike Nikolaja...Štand SKOR ( Savez Književnika u otadžbini i rasejanju ) i potraže tamo knjigu '' Dve karte za Beč ''...Ne zaboravite da sajam traje još samo tri dana...
Srk ...
Držite mi palčeve da dočekam subotu...za subotu mi ništa nije napisala...pa da...
Srk...

U Beogradu 24.10.2008 god.
 

Back
Top