Hiljadu stolica - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kućica za ptice

Hiljadu stolica

Oceni ovaj blog
Volim knjige.Što sam starija ta ljubav raste.Obrnuto je proporcionalna ljubavi prema ljudima.Ne,nisam mizantrop,ali iskustvo nameće oblike ponašanja.Vrlo različiti sadržaji me privlače,tako sam u jednoj knjižari ugledala knjigu o hiljadu stolica.Bašta oblika,boja,veličina,mašte.Obilazila sam je povremeno,gledala da li me čeka.Stalno su mi izmicali momenti kada se mogla svojom raskošnom cenom uklopiti u redosled prioriteta...Sedela sam kod prijateljice sa kojom umem da maštam na način kao onaj kineski seljak iz priče o sušenim haringama ,koji nije imao novca da ih kupi,pa je svaki dan dolazio do prodavnice pred kojom su visile sa svežim parčetom hleba i uz miris haringi ga jeo(Uvek se site naputujemo na čarobnim ćilimima zvanim "jednoga dana..."),kada je naišla njena ćerka,mlada umetnica.Ispričala sam joj s oduševljenjem kakvu sam knjigu videla,a ona mi je mladalački,nesputano odgovorila: "Šta tu ima fascinantno? Koliko ljudi toliko stolica.Svako ima svoju Stolicu."
Rasprši se čarolija za tren pred tom jednostavnom filozofijom.Olovka ,papir,malo mašte i eto knjige o sedam milijardi stolica.
Nisam kupila onu o hiljadu.

Pošalji "Hiljadu stolica" na Facebook Pošalji "Hiljadu stolica" na Google Pošalji "Hiljadu stolica" na My Yahoo! Pošalji "Hiljadu stolica" na Live Pošalji "Hiljadu stolica" na MySpace Pošalji "Hiljadu stolica" na Twitter Pošalji "Hiljadu stolica" na Digg Pošalji "Hiljadu stolica" na del.icio.us

Ažurirano 02.11.2008. u 08:20, autor: crvene cipele

Kategorije
Crtice

Komentari

1. Aleksej od Arlekina (avatar)
    ...malo sam se navukao na tvoj blog....eto ,toliko o zvezdicama