Put od decaka do mladog coveka............ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Cekajuci svoje spasenje............

Put od decaka do mladog coveka............

Oceni ovaj blog
--------------------------------------------------------------------------------

Jednom davno,

Postojao je jedan tinejdzer,On je upoznao ljubav svojih najblizih,za koje je bio spreman svasta uradi.Zivot da da.Jednog dana,pocela je neka cudna stvar dam u s desava,kroz hodnike skole svi njegovi vrsnjaci su govorili o jednoj cudnoj stvar I rzne izjave su bile recene: On se zaljbio?!Kako sta,povikavili bi ostali ucenici medju njima se nalazio I taj junak price.Posto je bio autsajder,zeleo je da cuje o cemu se domundjavaju njegovi skolski drugovi.Vladimir se zaljubio u Mariju?!Hm…..Posto je on pripadao onoj grupi ljudi koji nisu do tada verovali u ljubav,poceo je da analizara ponasanje doticnog skolkog druga,seo I razgovaro je sa njim: Pobogu Vlado sta ti se to desilo? On mi me pogleda nekim blago telecim pogledom,vidno srecan I odgovori mi na pitanje: Zaljubio sam se u Mariju……I koliko je ok u istvo treme bio u oblacima isto tako je bio sa druge strane nesrecean,upitah sta ti je Vlado,on mi rece: Mare, druze moj,ja nju volim ali izgleda da ona mene ne voli I ne glada na isti nacin.Otpozdravih se sa njim,I pri povratku iz skole,razne misli su mi prolazili kroz glavu I srce.Sta je to ljubav?To je neka pojava,odnosno cak neka vrsta virusa koja napada sve muske pripadnike razreda,poput kakvog virusa se sirila sve vise I vise.Osim nas par koji smo odlucili da se drzimo po strani.Ljubav se ne moze popiti,ne moze se pojesti,ne moze se dodirnutu poput kakve stvari.Na samom pocetku,ona ti daje osecaj srece,euforije,leptirica u stomaka cak I osecaja nepobedivosti.I dosta vremena ti oduzima posto razmisljas o toj drugoj osobi.Srecan si I pun entuzijazma.Ne mozes da jades,jer sve vreme razmisljas o osobi zbog koje osecas tako.Nakon toga dolazimo do druge faze,a to faza da lj neke vrste dosada,I pojave jos jednom vrste osecanja,ljubomore.Posto osoba koja tu ljubav oseca prema toj drugo personi,oseca se ljubomornom,ako se pojavi neka druga osoba koja se recimo samo javi toj voljenoj osobi u prisustvu te osobe u koju je doticna osoba zaljubljena,I zato je glavni junak price zvacemo ga gospodin x ,videvsi kako ta muska osoba koja je ostavljena,ili zenska osoba nije bitno,pate,I tade se susrecemo sa pojmom slomljeno srce,
Ta persona koja je ostavljena,place I pati,ne zeli da neophodne hranjive materiju u svoj organizam,I pocinje da place,govoreci osobi x na pitanje:Zasto placis druze? Ta osoba mu odgovora: slomljeno srce je razlog mojih suza……………………
Mladic x,poducen negativnim iskustvom povlaci se u stranu,I nastavlja da slusa razum,a dozvoljava srcu da slusa.I posle nekog vremna nastupaju neke promene koe ga obuzimaju,kako mentalne tako I telesne,I hormoni pocinju da se bude I pocinju da divljaju decakim telom.Decak naucen predjasnjim iskustvom,pocinje da pokusava da na svakav moguci nacin spreci tu metamorfozu svoga bica,ali avaj ni svestan nije da vodi vec izgubljenu bitku.Postaje muskarac.Porivi su pobedili.Vreme je da zakoraci u svet odrarslih ljudi.Sa svakom godinom on postaje sve gladniji za tom pojavom,ili vurusom poznatijiim kao ljubav. Srce vec do sada,toliko je rana na sebi zadobili,ali duzan nije ostao niti onima koji su ga povredili I cije su poverenje iznevereli.I sad vec ,kao relativno stariji mladic,kada je iskusio ta stanja,zeli ponovo da otvori srce,I da pusti ljubav da u njega udje………Ceka je I razmislja o onoj pravoj I jedinoj,koja mu je ne ophodna da mu tu ljubav I uzvrati…….Ceka je I dalje I nada joj se da ce pojaviti u njegovom zivotu………I oseca da je njen dolazak samo pitanje dana ili meseci………..izgurace toliko I onda ce njegov svet ponovo biti potpun…………….

Marko

Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na Facebook Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na Google Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na My Yahoo! Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na Live Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na MySpace Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na Twitter Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na Digg Pošalji "Put od decaka do mladog coveka............" na del.icio.us

Ažurirano 22.10.2008. u 21:25, autor: markonbgd '83

Kategorije
Nekategorizovano