Popovo polje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

RATNA SJEĆANJA bez ikakvog reda

Popovo polje

Oceni ovaj blog
Moj prvi susret sa ratnim dešavanjima desio se u Popovom polju,Oktobra 91god.
Pošto sam radio u vojnoj industriji pošalju me da popravim top 130mm.To ustvari i nije bio nikakav kvar jednostavno posadi se išlo kući pa su prijavili kvar na lancu za navlačenje cijevi.Sam kvar nema uticaja na ispaljivanje granata.
Dok sam ja tu kao nešto popravljo začuo sam zvižduk nekakav čudan kakav do tat nisam čuo.Ljudi oko mene su se pobacali pozemlji,i sakrivali za oružja i kamenje.
Bljesak pa BUUUM.
Stajao sam kao ukopan.Vojnici oko mene su mlatarali rukama i našto mi govorili.
ZZZZZZZ ponovo .
Neki vojnik skoči prema menii obori me na zemlju.Jesi li normalan?Bilo je sve što sam razumio od njegovih urlika.
Odmah poslije toga neki kapetan im je počeo davati koordinate.Nastade zaglušujuća pucnjava. I ranije sam čuo grmljavinu topova jer sam svakog mjeseca odlazio u Kalinovik na probna gađanja po završetku remonta raznih topova, haubica, praga...
Ovakve buke još nisam čuo(ili je to bilo od straha).
Srećom sve se brzo utišalo.Osmatrač je javio da su hrvatski vojnici na kamionu dovukli minobacač vjerovatno 82mmi ispalili nekoliko mina(granata),ali brz odgovor ih je natjerao u bijeg.
Dok sam sjedio onako zbunjen oko mene se okupilo nekoliko vojnika,smijali su se .
Svi su bili iz Nikšića.
"Sad ćemo mi tebe osloboditi straha". Rekoše i uguraše mi flašu vinjaka u ruku.Poslije nekoliko gutljaja bio sam spreman za napad na čitav bataljon.

Pošalji "Popovo polje" na Facebook Pošalji "Popovo polje" na Google Pošalji "Popovo polje" na My Yahoo! Pošalji "Popovo polje" na Live Pošalji "Popovo polje" na MySpace Pošalji "Popovo polje" na Twitter Pošalji "Popovo polje" na Digg Pošalji "Popovo polje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari mari (avatar)
    samo nastavi da pises , komsija.