IZVAN DOMETA

.
.
Moja pesma „Led“ uvrštena je u zbirku "IZVAN DOMETA", Međunarodne kulturne manifestacije: "6. Novosarajevskih književnih susreta 2013".


Promocija zbirke biće održana u sklopu Centralne mnifestacije, 24.avgusta, 2013. godine u Hotelu Radon Plaza, u Sarajevu.


LED

Tvoja je ljubav
Kao sveća na vetru
drhturi na lahoru
i baca svetlosti tek
da obasja ti srce
nalik mermernom bloku
koji lakše slomiti je
neg' se uz njega ogrejati.

Uzdrhtim.

Pronosiš glečer
kroz vreli letnji dan.
Hladna si k'o grgeč
i ježim se kad te osetim.
Onda pomislim u sebi;
čuda su moguća.
Topim se kraj tebe.

O, da,
ti si čudo
ledeno moje
jedno i jedino

.
.
 
....svak je jedan / jedini / jedinstven - neponovljiv kosmički događaj...stog' , svak živi jedan / jedini / jedinstven - neponovljivi život...i baš ta jedinost i neponovljivost obavezuje čoveka da tokom svog života upozna / doživi i druge jedinosti suprotnog pola...a gdećeš integralnijeg upoznavanja dva bića suprotnog pola , nego u ljubavnom životu... dakle, u prirodi našoj je koncep ljubljenja u što većem broju / da tako kažem - pučki /...
...a pesme ponekad služe da se zakljinjemo na večnu vernost...a ona vernost u životu , živi u prošlosti - pa budimo realni , život uvek ide dalje / kako na polovima , tako i na ekvatoru /...
 
...ja mislim da poljubci nemaju rasu, nacionalnost , političku ili pak religijsku pripadnost -- kažu da poljubci nemaju ni vreme , ni mesto , ni trenutak....koliko su krasni, čak je i maštanje o njima opojno...verovatno zbog toga , pesnici milenijumima ridaju za poljupcima .... oduvek sam više voleo da se ljubim , nego stihove da pišem ...ne ide mi pisanje, pa me ubi...a moglo je još poljubaca biti u mom životu...da , moglo je još poljubaca i horizonata biti...e mladosti , mladosti !?

 
Poslednja izmena:

Back
Top