Ovo je Balkan 3

Dolaskom u veliki njemu nepoznati grad bio je zbunjen,bio je pun straha i neke neopisive trebe,kao kada jesnik izlazi prvi put pred narod da cita svoje stihove. Lutao je gradom dok je sitna kisa kvasila njegovu koznu jaknu i vec onako mokar,izmoren i praznog stomaka ugledao je jednu pekaru malu na kraju ulice,bila je oronula,ali se iz nje sirio predivan miris svijezih bureka. Onako stidljivo je usao i tihim glasom,podrtavajuci vjerovatno zbog one vec poznate nam trebe i straha zatrazio komad toplog bureka,ljubazna djevojka,sa ljubaznim osmjeho se nasmijesila i izrezala svijezi burek. Stao je sastrane i jeduci burek cuo je kako jedan stariji procelavi covjek,nizeg rasta spominje kako mora pod hitno naci nekog mladica za istovaranje dzakova i robe koja je bila potrebna za pekaru. Damir je najednom zastao i svojim ocima onako odlucno pogledao ka covjeku i ne progutavsi ni zalogaj koji je zagrizao glasno izgovorio „Ja,ja zelim gospodine da radim,dosao sam iz malene varosi tu u blizini,sada trazim posao i neku sobu u kojoj bi mogao eto samo da prespavam i odmorim se“. Nastao je muk,Damiru je izgledalo kao da je to citava vjecnost,strah ga je obuzimo i misli da je bio previse glasan,da nije odreagovao onako kako bi trebalo. Omalini gospodin se poslije kraceg ozbiljnog pogleda nasmjesio,prisao Damiru i prijatnim glasom rekao „da mladi momce naravno da moze,a bas imam i jednu sobu taman za tebe,tu iznad,mozes poci sa mnom da pogledas“.

Jedan manji nastavak Ovo je Balkan,uskoro jos :D

1dio: http://forum.krstarica.com/entry.php/37140-Pitam-vas-(pomozite-mi)
2dio: http://forum.krstarica.com/entry.php/37155-Ovo-je-Balkan

POZZ OD ARRY-a

PISITE;PISITE I SAMO PISITE...
 
LJILJA MMM;bt236735:
:klap:
Samo.....prepravi rečenice da teku....kao voda.....ponavljaš reči ...reka se sapliće
Izvini, ali prosto mi para uho dok čitam....mada čitam u sebi :lol:
hehehe vazi,hvala... nesto sam brzo ovaj dio ispiso i izbacio,bicu pazljiviji u buduce sigurno :)...HVALA JOS JEDNOM NA CITANJU----
 

Back
Top