Koji je dan bio 13. april 1995. godine?

Sticajem okolnosti, u situaciji sam da gledam zadatke iz matematike za osnovce i srednjoškolce. UŽAS JEDAN!!!!! Prvi primer za V razred OŠ
Redom su ispisani prirodni brojevi 1234567891011121314..... Koja cifra se nalazi na 1993 mestu?

Drugi primer za isti uzrast
U aprilu 1995. godine tri utorka su bila parnog datuma. Koji dan u sedmici je bio 13. april?

Nije mi jasno, koji je praktičan smisao ovakvih zadataka? Za ovaj drugi, i da razumem - neki put treba naći dan određenog datuma. Ali, u aprilu 1995. godine, samo 04. i 18. april su bili utorci (samo dva)!!!!!

Svaka škola, pa i razred, ima iz matematike svoju zbirku zadataka, pa važi sistem: prof Mika uči đake po zbirci zadataka prof Toše, a prof Toša uči đake po zbirci zadataka prof Mike! Šta nam to rade ministri prosvete?

Iznervirao sam se, idem da legnem! To savetujem i vama koji čitate ovakve gluposti.

A 13. april 1995. godine je bio četvrtak, ko ne veruje neka proverava iz večitih kalendara, dok je subota dato kao rešenje!?!?
 
je l' odgovor na prvo pitanje 7?

....i na drugo pitanje...
greška je što su dali godinu, da su samo to preskočili, pitanje bi bilo ok.

da bi tri utorka padala na parne datume, u mesecu mora postojati pet utoraka, i to 2,9,16,23 i 30. to je jedina kombinacija. a ako je utorak 9, onda je 13. subota.

... i da se dotaknem teme.... ja mislim da problem nisu ni preobimno gradivo ni teška pitanja, problem je što su odeljenja prekobrojna pa nastavnici posao odrađuju "đuture"- pa se deca zapravo obrazuju samostalno, uz knjigu (:thumbdown:), umesto da se individualnim radom izvlači maksimum.

mada, ne trebaju svi ni da budu obrazovani. neko mora da istovari taj ugalj, zar ne?
 
Poslednja izmena:

Back
Top