Moramo li?

Gdje su sretni dani,ljudi su postali mali
Sta to moja generacija ima,sta ste nam dali
Samo patnju,bol,ruku znoj
Moramo da slusamo od staraca kako je zivot bio divan
Moramo da slusamo price,dok ja to ne osjetim necu biti miran

A gdje je za nas taj komad zivota?
Neprestajno mi se to pitanje u glavi mota
Od srece do srece putujemo kilometrima tuge
Do kad da gledamo druge,do kad da se njima divimo
Do kad da cutimo,do kad da ne zivimo?
Dok ne obasja sunce opet ovaj krvavi balkan
Moram li svaki dan da slusam ko je kriv,ko je zaklan?
Moramo li svi da se gusimo u vasim greskama,vasim sranjima?
Moja generacija nije bila dio toga,al’ trujete nas ipak godinama

I ne mrzim nikog po imenu i prezimenu
Ne mrzim nikog,al’ kako drugi mrziti mogu
Kad cu uspjeti pobjediti sve,baciti sva ta sranja ispod nogu?
Nisu ljudi sretni,nisu spremni,ucaurio se svaki
A toliko smo jaki,toliko snage imamo
Imamo samo jednu gresku,na svaku laz se primamo

I hocu bolje,hocu za ovaj grad,za ovu drzavu,za cjeli balkan
Hocu vise,dosta je bilo hladne kise
I dalje ta trunka dobrog u nama dise​
 
Iskreno i dirljivo ,vapaj taj za pravo na dostojan život mladih,ali avaj dugo se ka ovom stanju išlo i dugo če biti potrebno da se iz njega izadje.A u pravu si za starije, oni su videli da kola idu nizbrdo al se pravili ludi.Ali veruj mi i za to postoje razlozi.Tako je to kad nam je kuća na vetrometini pa oluje nailaze sa svake strane.i dok na nama ovde moćnici svetski testiraju svoje doktrine bela kuga domaća doći će nam glave .:(
 
Bravo !
...iskrenost može biti temelj budućnosti....mi smo vam pokrali vreme i zamaglili budućnost ...no vi ništa ne činite sebe samih - radi...vi kao da ste grđi od nas ...sad je vaše vreme , vreme gradnje vašeg sveta...ako ga propustite, bićete grđi i ništavniji od nas...jedna od svrha svake generacije je i da bude bolja od predhodne...mi kao generacija nismo se istakli , a mnogo smo upropastili i mnogo smo nazadovali u svim sverama pa i u ljudskosti ... primera za ovu tvrdnju je na pretek...pa ako je tako , a tako je , pred vama nije neki neostvariv divovski i nadčovečanski poduhvat-- baš i nemate neki veliki zadatak , samo malo da budete bolji od nas....
.....razmisli , da smo mi stvorili svet u kome teče med i mleko, vi bi bili gotovani i nesposobnjaković -- jer takav svet od meda i mleka san je svih generacija; tako nešto se neprevazilazi...to i nadljudi ne prevazilaze ...ovako, mi stvorismo čemer i jad moj anđele- na vama je samo da budete iskreni , pošteni i časni ...dakle, na vama je da budete čovečniji od nas i rasčistite ovaj brlog i smrad koji mi izgradismo...nije to tako težak posao...naravno, morate da izađete iz naših tutorskih naručja , da se osamostalite , očovečite i da zavrnete rukave...a to je tako malo....
 
Poslednja izmena:

Back
Top