Kultura foruma - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

ArionDali

Kultura foruma

Oceni ovaj blog
Ja obožavam Forum.
Svakog dana posetim ove strane i pogledam da li je neko nešto napisao, pametno, glupo, da li je neko otvorio nove teme ili zaključao stare.

U stvari, meni se dopada kultura foruma. Ako je verovati Žiki, forum je bio prostrani gradski trg, poput grčke agore, gde se odvijao javni život.
Meni se zapravo dopada taj fenomen da iako smo hiljadama godina udaljeni od antičkog sveta, ne možemo se odreći nekih njegovih tekovina.

Ovde, kultura foruma je doći na forum, pogledati teme, ostaviti neki komentar, ciničan, dobronameran, napadan... nekad uz sam tekst, nekad uz nezaobilazne ''smajliće'', koji opet poprimaju razne oblike, svašta rade i još bliže određuju kontekst naše poruke.

Svi imamo svoje nadimke. Neki su maštoviti, neki uključuju ime, nadimak, godište, a na kraju krajeva ono uopšte nije bitno.
Jer, nije bitno kako se ko zove, već šta ko ima da kaže. To je ono što me oduševljava.

Nekada prostrana agora, gde se sakupljao narod i raspravljao i tako razvijao politički život polisa, danas prostrana internet mreža, novostvoreni prostor gde raspravljamo o najrazličitijim temama, od filmova, preko fakulteta, do saveta o bebama
Nekada su uticajni na toj agori određivane kazne, ovde nas moderatori banuju.
Kulturni transplanti, svuda oko nas, vremenski i prostorno neograničeni.

Jedan nov prostor, jedna nova kultura.

Pošalji "Kultura foruma" na Facebook Pošalji "Kultura foruma" na Google Pošalji "Kultura foruma" na My Yahoo! Pošalji "Kultura foruma" na Live Pošalji "Kultura foruma" na MySpace Pošalji "Kultura foruma" na Twitter Pošalji "Kultura foruma" na Digg Pošalji "Kultura foruma" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. nesons (avatar)
    delim misljenje, samo jos + sto sam postao ''zavistan'' ?!
  2. Silver Lara (avatar)
    svidja mi se ovo....
  3. srna4 (avatar)
    Da, da, bas tako. Meni Forum dodje kao emotivna inekcija, prepakujem misli i oslobodim dnevnih mentalnih gluposti. Dobar tekst !
  4. Plima_Oseka (avatar)
    Tekst je super, delim misljenje, jer i ja volim Forum i trudim se da ga posetim pa makar to bilo i u sitne sate.