Junak mog detinjstva - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Junak mog detinjstva

Oceni ovaj blog
Kad sam bila mala, na pitanje: "Koga voliš najviše na svetu?", odgovarala sam: "Velikog batu!".
A "veliki bata" je bio brat od tetke, dovoljno stariji da bude "veliki" i dovoljno dobar da bude "bata".
Dolazio je tokom raspusta, a kako je išao u vojnu gimnaziju, raspusti nam nisu bili istovremeno, pa sam često imala to zadovoljstvo da me sačeka ispred zabavišta ili škole... Kako sam bila srećna i ponosna...
Njegova majka, a moja divna tetka, je volela mene (kao i, valjda, svaka tetka ) i činila sve da ta ljubav traje... Slao mi je divne poklone (sa povodom i bez njega), a lutku Milušu koja je stigla oko rođendana mog brata, čuvam i danas...
Nekad su avioni češće leteli i svaki put kad ga čujem, pomislila bih: "Možda je baš on!"
Pored njega, bezrezervno sam zavolela i devojku koju smo upoznali kad je svadba već bila zakazana (ni on je nije upoznao mnogo ranije ),i oduvek sam sa njom imala zajednički jezik. Klinci su bili nova radost, mnogo lepih trenutaka smo proveli zajedno, a nikad mi nije bilo žao da deo svog džeparca potrošim na neko njihovo malo zadovoljstvo...
I nakon tolikih godina tolike ljubavi ostalo je skoro ništa.
Jedno prazno i bolno ništa.
Zbog različitih pogleda na dedovinu, različitih poimanja vrednosti, zbog moje druge velike ljubavi i uspomene na njega - nikad nisam uspela da prelomim i prihvatim. Za to ne postoji valuta. I oko toga nema cenjkanja.
Zato, sad, kad se vidimo sasvim slučajno, na familijarnim svadbama, ta praznina tako ružno zjapi.
Istina, nekad dobaci nešto zajedljivo što treba da bude šala i čak me ni ne pogađa. Samo podseti na izneverenu ljubav.
To sigurno nije jedina ljuav koja me je u životu izneverila, ali je bila najnevinija, najjednostavnija i najprirodnije bi bilo da je trajala...
Kada je sve počelo, rekoh svojoj majci: "Mi ćemo uvek imati koga da volimo"... I to je tačno. Tu su neki novi klinci, neka druga lica, uvek ih ima...
I puna srca idem na venčanje još jedne drage rođake sa divnim osećajem da sam im važna tamo. Ali sam samu sebe iznenadila, kada sam "uhvatila" misao kako mi je potpuno svejedno hoće li se on tamo pojaviti.

Pošalji "Junak mog detinjstva" na Facebook Pošalji "Junak mog detinjstva" na Google Pošalji "Junak mog detinjstva" na My Yahoo! Pošalji "Junak mog detinjstva" na Live Pošalji "Junak mog detinjstva" na MySpace Pošalji "Junak mog detinjstva" na Twitter Pošalji "Junak mog detinjstva" na Digg Pošalji "Junak mog detinjstva" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari