Besmislena borba...? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Eric Draven

Besmislena borba...?

Oceni ovaj blog
Tu sam...stojim na samom kraju ambisa...drzim mac i stit u ruci...
konacno sam skupio dovoljno snage da se suocim sa tom utvarom
koja je sa velikom zudnjom i nestrpljivoscu iscekivala dolazak moj..
Neki glasovi seku vazduh i dopiru do usiju mojih...jeziv osecaj me obuzima...
kao da cuh korake iza sebe...okrecem se...ali nista...oko mene su samo izgazeni snovi...
cuh zamah ostrice koji leti meni iza ledja...reagujem brzo...ostrica udara o stit sa velikom
snagom koja me obori skoro...i tu je ona...u svom oklopu na dodir hladnom...pogleda krvavog
sa svojim tihim siktanjem....lice joj je zatamljeno...u meni se zelja budi da saznam
protiv cega se borim...ali nema vremena za razmisljanje...ako mi paznja za sekund odluta
gotov sam...spasa mi nema...napadam..."ovo mora biti okoncano brzo i efikasno" kazem sebi...
ali nista...ona blokira svaki moj udarac...zamah za zamahom ne idu nigde...kao da se protiv
vazduha borim...vec sam umoran...shvatih da sam u ovu borbu usao nespreman...bez pogleda
na uzasne posledice moje gluposti...ovog puta utvara napada...jos jace nego ranije...
razbija moj oklop na pola...u ocima joj radost vidim...
zamahuje ali i dalje mi je stit u ruci...
branim se...ali znam da mi nade nema...kad tad i stit ce slomljen biti ...
a onda sam u njenoj nemilosti...bio sam u pravu...stit puca pod jednim
stravicno jakim udarcem i pravi mi oziljak blizu srca...dizem se osamucen
i pokusavam da bezim...ali ne...toliko je cekala...nece mi to dopustiti
da se tek tako izvucem...pojavljuje se ispred mene...i udara me sakom...
padam na zemlju...od bola skoro onesvescen...krv mi curi niz usne
...dizem ruku zeleci da dodirnem nebo...pouzdam se u nesto besmisleno...
u nadu da ce pomoc doci...ali nista...svi uzivaju u predstavi koja se retko gleda...
cujem kroz siktanje ironican osmeh...i oci mi zabeleze vrh ostrice njene...konacno videh jasno taj
demoklov mac...konacno poce da pada...da li ce proburaziti budalu za njega namenjenu?

Pošalji "Besmislena borba...?" na Facebook Pošalji "Besmislena borba...?" na Google Pošalji "Besmislena borba...?" na My Yahoo! Pošalji "Besmislena borba...?" na Live Pošalji "Besmislena borba...?" na MySpace Pošalji "Besmislena borba...?" na Twitter Pošalji "Besmislena borba...?" na Digg Pošalji "Besmislena borba...?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Romanticus (avatar)
    Intenzivna prica prijatelju............svaka ti cast na povezivanju,u skladnu smisaonu celinu..............
  2. true_sweetheart (avatar)
    Da bas intezivno a I veza sa prethodnim stihovima sa tom zenskom osobom jednom sve je lepo posle sve je napeto I negativno ,vodis uzbudljiv zivot. Ali na kraju krajeva talentovan si ,bravo!
  3. Glupachica (avatar)
    Mladjahni Sizife lepo..kao i uvek
  4. Eric Draven (avatar)
    hvala vam...znace mi vasi komentari