Samo u zimu, andjeli ljube demone... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Insolitus

Samo u zimu, andjeli ljube demone...

Oceni ovaj blog
Dolazi zima. Ponovo cu trositi minimalno kiseonika i ponovo cu lutati prostranstvima moje maste. Ni covek , ni dete. Nedefinisano - nepredvidivo bice, ponovo ce da se vuce ulicama, nikad sporije necu hodati. Nikad neprimetniji necu biti. Guta ce me noc i pljuvati na svoju drum, stapati cu se sa maglom, nestajati u vetru. I bicu sretan, jer ne volim ostavljati tragove. Nikad vise nestajati necu, a nikad mi manja zelja i razlog za nestajanjem nece biti. Hodam sporo jer ne zelim povrediti beton, mene srce boli kad u snegu ostavim trag. Ali zivot je kao tragovi u snegu, jednostavno mora se desiti jer mora se hodati.. a kada se koncentrisem da obrisem tragove, dok to radim , nesvesno ostavim nove.. Uzaludno se vracati unazad...

Mozda te ne mogu ugrejati zimi, jer su mi ruke verovatno hladnije od tvojih, mozda ti ne mogu doneti toplu kafu , barem ne, da je ne prospem po tebi... al' te mogu sakriti pod svoj duks i saputati ti.. do sitnih sati, dok te oci od gledanja ne zabole. Onda ces leci da spavas, utoplices se, a ja cu sediti i pisati do kasno. Moje telo nekad ostane zapanjeno koliko toga stane u moje srce, a ljudi koji me ne znaju, koliko ljubavi stane u 190 cm. Grlicu papir i slagati slova, niti jedno slovo prezvrkati necu, jer je svako napisano misleci na tebe, pisacu satima nesto sto ce zavrsiti u stolu, jer te ne zelim smarati tim stvarima. Necu spavati. Presedcu citavu zimu jer cu se bojati da zaspim.

Kada me jednom vidis, zagrli me i nedaj mi da odem. Na mome licu to neces moci procitati, ali budi sigurna da ja to zelim. Hodacemo po snegu i ostavljati tragove, ne osvrcuci se za njima. Tako iskreno cu te zagriliti da cu ti tim cinom reci sve sto mislim, a ti ces me tada nesvesno poljubiti. I dok me budes sa osmehom gledala u neverici da si to uradila, neko ko ce nas videti reci ce:

Samo u zimu, andjeli ljube demone...

Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na Facebook Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na Google Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na My Yahoo! Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na Live Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na MySpace Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na Twitter Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na Digg Pošalji "Samo u zimu, andjeli ljube demone..." na del.icio.us

Ažurirano 08.10.2008. u 19:19, autor: Insolitus

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Romanticus (avatar)
    Dobar tekst...........
  2. ena_94 (avatar)
    Dobar text!!!!
  3. Cicoka (avatar)
    osecajno
  4. Insolitus (avatar)
    Hvala svima na komentarima...zaista mi znace jer je ovaj tekst poseban i meni jako jako drag...hvala i na tako dobrim komentarima..usput
  5. Eric Draven (avatar)
    Druze moj....da ti ekspodiras tvoja ljubav prema NJOJ bi poplavila ovaj pisljivi svet...
    Svaka cast
  6. Insolitus (avatar)
    eric...hvala na predivnom komentaru....hvala druze
  7. *Purple Baby* (avatar)
    Slucajno sam procitala jedan tvoj tekst i sada prosto ne mogu da se odlepim od tvog bloga...
    Kako su samo snazne tvoje emocije,ali i nacin tvog pisanja...prosto moram da procitam sve sto si napisao...
  8. marsovac_CG (avatar)
    tekstovi su ti odlicni...bas odlicni
  9. Insolitus (avatar)
    jos jednom...svima Vama koji citate moje pisanje..hvala od srca
  10. *Purple Baby* (avatar)
    Naravno da cemo citati tvoje tekstove,dok god ih budes srcem pisao:-)
  11. mari mari (avatar)
    ponekad se pitam da li si stvarno takav
    samo nastavi, volim da citam tvoje stihove.
  12. mari mari (avatar)
    ups, sto sam brzopleta, htjela sam reci tekstove.
    jos jedan pozz.