ZBUNJENA.....TUŽNA.....N EMAM POJMA KAKVA SAM....

" Zaprosio bih tvoju ruku, zaprosio bih tvoje usne, zaprosio bih tvoje korake, zaprosio bih tvoj pogled, zaprosio bih tvoje puteve, zaprosio bih tvoje oči, zaprosio bih tvoje ikada potekle suze, zaprosio bih tvoje osmijehe, zaprosio bih tvoje uzdahe, zaprosio bih tvoje snove. Klečeći bih ti izjavio ljubav i zaprosio srce. Hoćes li mi biti zrak?"

Charles Bukowski


Stigla je vijest koju već dugo čekam i od koje tako jako strepim, koja me paralizira svojom tajnovitošću....
Koja mi je u jednoj jedinoj sekundi stisnula srce....ugrizla me za dušu...natjerala suze na oči....

I ne znam kako i što dalje...znam da je bilo neminovno da ta vijest stigne....dugo je već čekamo...moj dragi i ja...i sad kad je stigla....osječam se napušteno...usamljeno....prestrašeno...a čekala sam je...misleći u sebi da sam hrabra...
samo bih ovaj tren pobjegla u neki daleku zemlju snova....u zagrljaj koji je moj život...moj dah...moj otkucaj srca...samo da mi da snage i vjeru u naše sutra.....
 
Blondi,

ne znam o kakvoj se vijesti radi ali realnost se manifestuje upravo onako-kako je ti stvaraš. Kažeš 'stigla je vijest koju već dugo čekam'...

Ako si tu vijest čekala onda je znak i da si je već ZNALA...unaprijed. Šta to znači 'znala'? To znači da si stvorila sliku, i sam doživljaj onoga što si čekala da se desi (ma šta to bilo), u Sebi. Potvrda da si je već ZNALA, onakvom kakvu si je do-čekala, jeste i ovaj dio tvoje izjave: " i od koje tako jako strepim"...

Strepnja...je istinski kreator ishoda očekivanog. Strepnja je ono što donosi rezultat očekivanog, po sebi. Ako si konstantno isčekivala vijest očekujući je u strepnji, onda si svoj pod-svjesni razum natjerala da to očekivanje načini opravdanjem te strepnje a svojom akcijom-strepnjom si ne-svjesno načinila Izbor moguće relanosti. Kako god ovo zvučalo nevjerovatno, to je princip postajanja, projekcije realnosti. Izbor se čini usmjerenjem akcije u sada. Ako si aktivno doživljavala strepnju dok si čekala na vijest o nečemu...usmjerila si svu svoju moć na ishod koji jedino može da zadovolji strepnju. U drugim riječima: ako se svojim kretanjem aktivno usmjeriš od tačke A ka tački B i konstantno se krećeš ka tački B, neminovno je da ćeš eventualno da stignreš u tačku B. Druge opcije nema. I bez obzira na to da li u svojoj glavi mislila da ćeš tim putem stići do tačke C to se nikada neće desiti. Usmjerenje tvoje akcije te vodi jednom jedinom ishodu, tački B.

Da li je onda sve tako tužno i crno kako izgleda?
NIJE.

U ovom momentu, draga Blondi, ako zaista shvatiš moju poruku, TI IMAŠ SVU MOĆ, MOĆ BOGA U SEBI, DA BIRAŠ. Izaberi, SADA, da se usmjeriš prema svom istinski ŽELJENOM CILJU. Smogni snage da se čvrsto držiš u Vjeri i viziji da ćeš samo taj željeni cilj i ostvariti, dokučiti. Nadgledaj svoju akciju i vidi prema čemu istinski teži. Tvoje misli mogu da te varaju i da te zavaraju ali akcija će ti uvijek pokazati istinu prema čemu je usmjerena. Posmatraj akciju i vidi prema čemu te istinski vodi. Akcija ne laže. Njeno usmjerenje ne može da laže; usmjerenje je jedina istina ovog momenta. I ne dozvoli da te razum obmanjuje. Uvijek posmtraj akciju i vjeruj Sebi u ono što vidiš. Ako ti akcija pokazuje da si usmjerena ka ne-željenom nečemu, i to ćeš lako znati: u tom momentu dok posmatraš akciju posmatraj i OSJEĆANJE u Sebi. Osjećanje će ti na najjednostavniji način reći da li jesi ili nisi usmjerena ka željenom cilju.
Pozitivno osjećanje je znak da si na pravom putu. Negativno...je znak da treba da promijeniš usmjerenje.


Ako je strepnja ono osjećanje koje nadjačava sve drugo u tebi onda je to znak da težiš ka ishodu koji će opravdati strepnju.

U ovom momentu ne možeš promijeniti vijest koju si očekivajući je i dobila. Ali dakako MOŽEŠ IZMIJENITI REALNOST SLEDEĆEG SADA. Ako vijest koju si dobila nije ono što bi istinski željela...ODBACI JE! Ne misli o njoj ni jednom ćelijom svog razuma. Misli i aktivno se usmjeri ka onome što želiš. Dopusti da te misli (aktivno) odvedu u cvjetne poljane, u sunčani predio tvoje mašte. Imaj potpuno, bezuslovno POVJERENJE u Sebe i Boga-koji-jesi. STVARAJ, kako ti je 'dato' da stvaraš...po sopstvenoj želji. Život si Ti a Ti iz Sebe i za Sebe stvaraš svoja iskustva, životna iskustva i njihovu 'realnost', po Sebi.

:heart: Simo.
 
Poslednja izmena:
da, shvaćam sve što si napisao, ali ta čekana vijest nije nikada bila moj odabir...tuđi je....a ja sam samo bila sastavni dio toga čekanja,isčekivanja....na mnoge stvari ne možemo utjecati...one se jednostavno dogode iako mi znamo da će se dogoditi....i tako i ova..došao je i taj dan...znala sam da će doći...ali strepnja ostaje...jer kad se brineš o nekome....voliš ga....to je neminovno....sve je to koktel koji nam se događa u životima....a ja bih ipak samo mirnu čašu vode...ne bih više koktele ispijala...ne prijaju mi....strani su mojim nepcima.....
 
faraonn;bt232400:
...brinuti se o nekome je ustvari svoj status u trenutcima Brige...briga je proizvod našeg učestvovanja u stvarnosi nekog do koga nam je stalo a samobriga je najlakči oblik brige jer od nas zavisi i od našeg samorječenja,-I'...

da im je usud da se brinu o drugima...i nemaju nikoga tko bi se brinuo o njima...naprosto takva oštečena zvijezda pod kojom se rađamo......
 

Back
Top