Higijena

Neki mi govore da za mene nije uniforma. Uvek pomislim kako su u pravu.. a onda razmislim još malo pa shvatim da sam ja samo sa neke druge planete...

Kopajući po nekim starim papirima ( uvek postoji neko mesto , neki ormar, neka fioka u kojoj se mogu naći partizanske spomenice, sabrana dela Edvarda Kardelja... ) naišao sam na pravilo "Lična i kolektivna higijena vojnika". Izdanje 1973. Dobro, pravilo.. a šta sa njim ? Pa mnogo toga...

Da li se neko nekada zapitao da li je normalno da nam pravila određuju da se vojska kupa 1 nedeljno u zimskim i 2 puta nedeljno u letnjim uslovima ? Svako ko čuje tako nešto pomisli na smrad ( BAZD ) koji ostaje iza naših uniformisanih vojnika. Da li je moguće da neko pravilo koje je pisano pre 35 godina i dalje bude merodavno. Možda je tada i bilo.. Možda su pre 35 godina ljudi ( mada mi je to malo verovatno ) smrdeli do bola, i možda je nokom potpukovniku ( autoru ) bilo nenormalno da se neko kupa svaki dan ( ko zna sa koje je čuke on sišao ), ali zar je moguće da se i u 21.veku pravilom reguliše da se vojska kupa četvrtkom i nedeljom ?

Ovde su slike koje DOSPESUJU sve ovo o cemu pricam
 
haha pa jeste retko kupanje, ali uvek imas opciju da se ''plahnes'' kad se zavrsi dnevna obuka i obuces cisto (koje si sam prao) ;)
Tako i sa pranjem nogu i carapa
(osim ako nemas vezu u kupaoni pa da uletis sa drugim grupama)
I sam sam imap kupanje 2 put nedeljno a posle toga nas posalju na obuku i za par sati smo znojavi i prljavi kao rudari,sto mi opet nije imalo smisla.
Slika kupaone je ista sad kao i pre 50 godina.
 

Back
Top