Higijena - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Nekako lično

Higijena

Oceni ovaj blog
Neki mi govore da za mene nije uniforma. Uvek pomislim kako su u pravu.. a onda razmislim još malo pa shvatim da sam ja samo sa neke druge planete...

Kopajući po nekim starim papirima ( uvek postoji neko mesto , neki ormar, neka fioka u kojoj se mogu naći partizanske spomenice, sabrana dela Edvarda Kardelja... ) naišao sam na pravilo "Lična i kolektivna higijena vojnika". Izdanje 1973. Dobro, pravilo.. a šta sa njim ? Pa mnogo toga...

Da li se neko nekada zapitao da li je normalno da nam pravila određuju da se vojska kupa 1 nedeljno u zimskim i 2 puta nedeljno u letnjim uslovima ? Svako ko čuje tako nešto pomisli na smrad ( BAZD ) koji ostaje iza naših uniformisanih vojnika. Da li je moguće da neko pravilo koje je pisano pre 35 godina i dalje bude merodavno. Možda je tada i bilo.. Možda su pre 35 godina ljudi ( mada mi je to malo verovatno ) smrdeli do bola, i možda je nokom potpukovniku ( autoru ) bilo nenormalno da se neko kupa svaki dan ( ko zna sa koje je čuke on sišao ), ali zar je moguće da se i u 21.veku pravilom reguliše da se vojska kupa četvrtkom i nedeljom ?

Ovde su slike koje DOSPESUJU sve ovo o cemu pricam

Pošalji "Higijena" na Facebook Pošalji "Higijena" na Google Pošalji "Higijena" na My Yahoo! Pošalji "Higijena" na Live Pošalji "Higijena" na MySpace Pošalji "Higijena" na Twitter Pošalji "Higijena" na Digg Pošalji "Higijena" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. nesons (avatar)
    haha pa jeste retko kupanje, ali uvek imas opciju da se ''plahnes'' kad se zavrsi dnevna obuka i obuces cisto (koje si sam prao)
    Tako i sa pranjem nogu i carapa
    (osim ako nemas vezu u kupaoni pa da uletis sa drugim grupama)
    I sam sam imap kupanje 2 put nedeljno a posle toga nas posalju na obuku i za par sati smo znojavi i prljavi kao rudari,sto mi opet nije imalo smisla.
    Slika kupaone je ista sad kao i pre 50 godina.