Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sve ono je sve ovo, a sve ovo je moje...

Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava

Oceni ovaj blog
Bože mili, čuda velikoga, kad se šćaše po zemlji Srbiji, po Srbiji zemlji da prevrne, Oni koji vladaju svime što puzi, gmiže i baulja, naciljaše i himnu. I bilo je to dobro.

Onda se prevrte po Srbiji, pa se prevrte i himna. Što je i dalje bilo dobro.

I onda, svira se himna na utakmici, a prevrnuta himna neće sama da se otpeva. Neće, pa Bog. Sreća pa nam je jezik takav da je većina reči u konfiguraciji suglasnik-vokal-suglasnik, a vokala ima samo pet, pa nije teško nasumice izgovarati vokale, možda se dragim gledaocima učini da znamo himnu.

Ni deca u školama je ne uče. A ne znaju ni staru. Nama, odraslima, bar je lakše, mi ako ne znamo ovu novu, mi bar znamo da jošte živi duh naših dedova, stena puca, dub se lama, zemljotres, urnebes. Ili nešto tome slično. A ko će da nam brani budućnosti srpske brod, složi srpsku braću i sve ostalo, ne znamo ni mi, a ni oni.

Pa, neka Srbi nauče, možda nam bude zatrebalo na svetskim prvenstvima, Dejvis kupovima, zakletvama, prijemima i svečanostima kako svetskog, tako i nacionalnog karaktera.

Lični osvrt na gorenavedeno - sramota me je da znam samo prvu strofu. Ipak je to i moja himna. Lepa je.

Bože pravde

Bože pravde, ti što spase
od propasti dosad nas,
čuj i odsad naše glase
i od sad nam budi spas.

Moćnom rukom vodi, brani
budućnosti srpske brod,
Bože spasi, Bože hrani,
srpske zemlje, srpski rod!

Složi srpsku braću dragu
na svak dičan slavan rad,
sloga biće poraz vragu
a najjači srpstvu grad.

Nek na srpskoj blista grani
bratske sloge zlatan plod,
Bože spasi, Bože hrani

Nek na srpsko vedro čelo
tvog ne padne gneva grom
Blagoslovi Srbu selo
polje, njivu, grad i dom!

Kad nastupe borbe dani
k' pobedi mu vodi hod
Bože spasi, Bože hrani

Iz mračnoga sinu groba
srpske slave novi sjaj
nastalo je novo doba
Novu sreću, Bože daj!

Otadžbinu srpsku brani
pet vekovne borbe plod
Bože spasi, Bože brani
moli ti se srpski rod!

http://www.parlament.sr.gov.yu/conte...li/simboli.asp

Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na Facebook Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na Google Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na My Yahoo! Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na Live Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na MySpace Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na Twitter Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na Digg Pošalji "Ja mu ovde dođem kao Sveti Sava" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2007. u 16:37, autor: guitarrr_babe

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Utata (avatar)
    pa dobro, i ovo je neko prosvetljivanje... :)
    na fotki, jesi ti ova mala crna što crta po asfaltu? :roll:
  2. guitarrr_babe (avatar)
    eto, pa sad da budeš pametan za sve nas

nisam ja.
  3. severijan (avatar)
    sjajan tekst.ti bi trebalo da pises za neke novinesvaka cast!
  4. arhangelka5 (avatar)
    ja ne želim ni da se trudim da naučim sve reči! kakvi su debili menjaće je za koji mesec ili godinu! treba misliti na sebe i lepe stvari. a što se tiče pisanja za novine kako neko reče razmislio tome.