Prele & Jezda

Mora da je bila nedelja, jedne davne godine, jer je na B92 išla emisija “Utisak nedelje”. U gostima kod Olje Bećković pojavio se Dušan Prelević Prele, čuveni srpski rokenrol pevač, da bi i ekspertima i narodu održao jednu preko potrebnu lekciju. “Koji je vaš utisak” - pita Olja, a Prele kaže - “Moj utisak je gazda Jezda. Ali nije on samo moj utisak, nego i moj idol.” Ko se ne seća gazda Jezde, neopevane prostačine, verovatno se tome ne bi nasmejao, ali nama je ovaj odgovor obećavao. “Vidite, Olja” - nastavio je tako nekako Prele - “ja sam čovek pijanac, niko i ništa. A opet, ja tom Jezdi, predsedničkom kandidatu, ne bih dozvolio ni zadnju čašu pića da mi plati, koliko god da mi se pije, a da nemam para. A njemu, takvoj nuli, cela Srbija je dala pare na čuvanje. Zato je gazda Jezda moj idol!” - zaključio je Prele. “Ali on je javio da će da se vrati” - kaže Olja, braneći kao i uvek „glas naroda”, no Prele joj ne dozvoljava da nastavi - “Ne, neće moj idol da se vrati. Ne bi on bio moj idol kad bi se vratio.”
 

Back
Top