DEDA MRAZ - bajka ili šta !?

deda-mraz-2.jpg


Bajka ko bajka; ali bajka koja ostavlja realne posledice na čoveka, e to već nije tamo nekakva detinjasta maštarija / šala / zajebancija / lagarija / pari laža . Danas svi znamo da dobroćudnog deku , svetskog dečijeg donatora , ne donosi novogodišnja čarolija ; već uglavnom roditeljski novčanik , ako što u njemu pretekne od državnih i bankarskih računa / da ne pominjem zelenaše . Poneki odrasli žale zbog ove istine ; ne žele da im se ugase bejkoviti snovi --- reklo bi se, da žele lepotu laži i manipulativne prevare . A tek kad im se kaže , da je taj dekica propagandni trik firme koja je nastojala da uveća profit ; da je dekin lik preuzet od tamo neke polupismene šoferčine - koja večno vonja na džibru ; neobrijana , crvenog nosa i jagodica ( zbog stalno prisutnih teških maligana u krvi - te ispucalih kapilara ) , sumnjive higijene , jer večno je sa kamjončinom na drumovima kako bi prehranio izgladnelu porodicu i poplaćao račune ......--- e tek tu nastaje belaj !
Pa niko pametan ne želi medveda da budi iz zimskog sna , pa zato nije pametno ni donositi prosvetljenje zatočenicima bajki ; naročito ne ovima što veruju u čuda parilaža . A da je sve parilaža, može se videti ispred mnogih kineskih radnji ( takozvanih robnih kineskih kuća ), gde ovaj dekica divovske veličine stoji klateći se i maše rukom prolaznicima ( čudo tehnike - malo najlona, ventilator koji uduvava vazduh u tu sklepanu šnajdersku ujdurmu i prost električni mehanizam za zamajavanje ) . Lepak za decu i roditelje , koji im zalepi i poslednju paru za kinesku ruku - bez fiskalnog računa.
Tako dekica iz bajke širi sivu ekonomiju ; te umesto za poštene i časne, likom i delom radi na blagostanju kriminalaca .
A sad uzmite CocaColu i sipajte u čašu , pa u nju potopite neku staru paru ili zarđalo plekče od piva ; pa pustite stvar da odstoji neki dan . Tako ćete otkriti čudno dejstvo tog napitka na metal . Anti koroziv - aferim. A dok čitate ovo štivo u kome vam sugerišu da je Deda mraz u stvari šoferčina kokakoličar , pojedite bar jednu jabuku - zdravije je !

http://www.danas.rs/upload/documents/Dodaci/2012/Nova godina.pdf
 
..hvala...možda je to krik prevarenog izmanipulisanog ; krik žrtve...
..ko zna...ali ako već vidim nešto , pa makar i mutno / nejasno , red je da izložim i tuđim viđenjima ( makar da ne pričaju posle kao ja , da je sve bilo sakriveno od njih ) ...
..a ovaj tip "dekica" ; bio mi je sumnjiv od mog rođenja..stalno me zaobilazio, sve dok matori nije uplati učiteljici pedest dinara da i meni donese poklon.. e tad sam skontao da je on ustvari ili strani plaćenik ili domaći izdajnik ...posle mi učiteljica reče da je on iz bajke.. pročitah preko hiljadu bajki - okrenem naopačke biblioteke tri ; te skontam da su ona braća genijalni prevaranti...zamisli, sirotinja davala poslednju koru hleba za njihove bajke ( čitaj : manipulativne prevare koje ispiraju mozak i porobljavaju klinčuriju još u kolevci - prave strpljive trpljače ), i praznih stomaka zamišljala sebe u tim bajkovitim svetovima )... ma nečuveno ... i sve što više kriza cepa naše stanovništvo , ono sve više tone u bajke...
..a ovo sklepah posle jedne rasprave, na pijaci...reče mi jedan prijatelj u poodmaklom dobu, posle razgovora na ovu temu : ej bre , oćeš da me opljačkaš, da mi oduzmeš i tu bajkovitu lepotu lažnog trenutka -- pa ti mrziš , bre mene , kad sve to pričaš tako istinito i očigledno ...
..i posle prođosmo pored kineskog deda mraza , a on se smejulji kao malo dete...pošto poto neće da odraste ...
 

Back
Top