Magla

Prvi dan u Novoj godini. Hladno. Magla. Malo koga na ulici. I ja se zagledah u jedan digitalni sat koji ima odeljak za datum i za temperaturu. Pa malo pokazuje koliko je sati, malo koji je danas dan, a malo kolika je temperatura vazduha. I ja ga tako posmatram u hodu. Kad veli merač da je temperatura vazduha -3°C, pa pokaza datum, pa sat, pa temperaturu vazduha od -2°C, pa opet datum, pa sat, pa temperaturu vazduha od -3°C... i sve tako u krug... Datum se ne menja, vreme se menja iz minuta u minut, a temperatura ide gore-dole, po ko zna kakvom principu... Pocepah se od smeha. Kako je moguće da se temperatura poveća preko noći, kad nema Sunca, odnosno izvora svetlosti, a samim tim i toplote? Nemoguće. Još je manje moguće da se temperatura u jednom minutu, po noći, podigne i spusti nekoliko puta za po 1°C. I onda mi pade na pamet kako je taj isti sat, datumar i merač temperature letos prikazivao temperaturu od 50°C i da su neuke budale verovale kako je vani zaista toliko... Ha ha ha. Neverovatno. Termometar treba da meri temperaturu vazduha, a ne Sunčevih zraka ili okolne plastike koja se topi na Suncu. Štaš. Ojha...
 

Back
Top