Magla - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Magla

Oceni ovaj blog
Prvi dan u Novoj godini. Hladno. Magla. Malo koga na ulici. I ja se zagledah u jedan digitalni sat koji ima odeljak za datum i za temperaturu. Pa malo pokazuje koliko je sati, malo koji je danas dan, a malo kolika je temperatura vazduha. I ja ga tako posmatram u hodu. Kad veli merač da je temperatura vazduha -3°C, pa pokaza datum, pa sat, pa temperaturu vazduha od -2°C, pa opet datum, pa sat, pa temperaturu vazduha od -3°C... i sve tako u krug... Datum se ne menja, vreme se menja iz minuta u minut, a temperatura ide gore-dole, po ko zna kakvom principu... Pocepah se od smeha. Kako je moguće da se temperatura poveća preko noći, kad nema Sunca, odnosno izvora svetlosti, a samim tim i toplote? Nemoguće. Još je manje moguće da se temperatura u jednom minutu, po noći, podigne i spusti nekoliko puta za po 1°C. I onda mi pade na pamet kako je taj isti sat, datumar i merač temperature letos prikazivao temperaturu od 50°C i da su neuke budale verovale kako je vani zaista toliko... Ha ha ha. Neverovatno. Termometar treba da meri temperaturu vazduha, a ne Sunčevih zraka ili okolne plastike koja se topi na Suncu. Štaš. Ojha...

Pošalji "Magla" na Facebook Pošalji "Magla" na Google Pošalji "Magla" na My Yahoo! Pošalji "Magla" na Live Pošalji "Magla" na MySpace Pošalji "Magla" na Twitter Pošalji "Magla" na Digg Pošalji "Magla" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari