Kad zaćutim - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kućica za ptice

Kad zaćutim

Oceni ovaj blog
Ovih dana mi je ponestalo reči.Stari simptom spuštanja oružja...Desi se i to.Odnekuda se pojavi neki glas prvo tiho,pa onda sve glasnije govori - odustani.On priča,ja zaćutim...Povadim stare zapise i kantare i sabiram,oduzimam,važem...Da li je stigao taj trenutak za veliko-malo odustajanje...
Jutros,rano pokrenula me želja da poslušam neke pesme Gibonija.Čir je pukao,može se dalje...Divlji cvit...U srce potočaj ka divlji cvit ,pušti dažd iz oka da okripi...

http://www.palic.info/node/747

Pošalji "Kad zaćutim" na Facebook Pošalji "Kad zaćutim" na Google Pošalji "Kad zaćutim" na My Yahoo! Pošalji "Kad zaćutim" na Live Pošalji "Kad zaćutim" na MySpace Pošalji "Kad zaćutim" na Twitter Pošalji "Kad zaćutim" na Digg Pošalji "Kad zaćutim" na del.icio.us

Ažurirano 07.01.2009. u 11:24, autor: crvene cipele

Kategorije
Depra i ja

Komentari

1. srna4 (avatar)
    Pripremi se na zivot u kojem ces cesto morati da spustas oruzje, ali samo na kratko, dok se ne "prepakujes" sama a sobom pa opet u stare i nove bojeve. To je naprosto zivot u zemlji u kojoj doveka traje tranzicija pa je tesko ispostovati sebe. Dobro je da si svesna kada i koliko dugo treba biti u zatisju. Srecno, pozz
  2. crvene cipele (avatar)
    Srno,lepo rečeno.Sve si razumela.Još malo,pa ću biti ona stara...Hvala .Pozz
  3. lanavi (avatar)
    Da...da...samo se skvrci u uglu svom, obujmi dusom svoje srce da ne cuju kako preskace i lupa dozivajuci lepo...samo pokrij svoje oci da ne vide kako suze spiraju sumaglicu s pogleda... samo zacuti da ne slusaju kako sapatom tiho pregovaras sa sobom trazeci i milost, i oprost, i spremnost da zaboravis, razumes, prihvatis...Oslusnuce te i pritiskati da priznas i ono sto ne znas da postoji a onda ce se umorna od mucenja okrenuti i otici nekom drugom...sa izvesnoscu da ne zaboravlja svoje zrtve...a mogucnoscu da se povrati i pozeli novi dvoboj. Nema veze...ionako cemo u medjuvremenu ojacati, prikupiti snagu i zapretiti u sebi da narednog puta nece biti. Ko zna...neko od to dvoje je u pravu!