Sve moje greške

Sve moje greške

Ovih dana nešto razmišljam o tome kakve sam prilike imao i kakve sam pogrešne odluke donosio.
Možete me slobodno zvati Pera Genije.

01. Negde ’84 ili ’85 prijatelj Draško D. me pita da hoću sa nekoliko kolega sa posla kupimo veliku livadu na Kopaoniku. Skoro džabe.
Neki uzmu ja ne. Kroz nekoliko godina tuda naprave put za hotel.
Nisam siguran koji. Neki uzeli pa dooobro prodali.

02. Par godina kasnije slična ponuda za Lušticu, na moru.
Ja kažem čoveče šta če mi kamenjar bez puta i vode. Došli rusi, pokupovali sve i nisu se mnogo cenjkali.

03. Početkom devedesetih prva prezentacija Rainbow usisivača u SFRJ.
Jedan mali ćelavi englez mi nudio da budem generalni zastupnik za Kosovo i Crnu Goru. Ja ga odbio. Čuj programer da prodaje usisivače. Moj prijatelj prihvatio. Posle je i Bugarska bila njegova.
Ironija: Pre par godina dam oko 2.000 € za njega, samo sam mu rekao da preskoči prezentaciju.

04. Negde tu dobijem useljenje u Australiju. Ja programer, žena med. sestra, za njih idealna kombinacija. I od toga odustanem, kao šta mi fali ovde. Ode kolega programer (i po njemu ja bio bolji) posle par godina javlja da već ima programersku firmu.

05. Već kao izbeglica u CG sredim kombinaciju Bar-Bari-kroz Italiju do Švajcarske. Imam čoveka u Švajcarskoj da me sačeka. Sve dogovoreno. Čak se i pozdravim sa svima. I vratim se iz Bara jer sam saznao da bar 6 meseci moram u nekakve izbegličke kampove.
 
teško je znati što je greška a što nije...kad iz sadašnjosti sagledavamo prošlost ispada da je 90 posto našeg života greška...ali tko će ga znati dragi prijatelju zašto je to dobro što si ostao gdje jesi...netko zna....sudbina je čudna kockarska igra....a mi smo glavni ulog....
 
Prijateljice moja, jedno vreme sam i kockao.
Srećom kratko trgao sam se na vreme.
Inače sam od tri ulaska u kockarnice
dva puta bio dobar par hiljada.
Na ruletu. I tu ima kombninacija
ako trojica igraju zajedno i planski stavljaju na unapred dogovorene brojeve.
Formula:stati ne vreme.
Svak ima neki period dobitka.
Ko igra dovoljno dugo njihov je,

Znaš teorija verovatnoće je izuzetno teška oblast
a sigurno neznaš da je sva moderna elektronika
do nivoa mikročipova zasnovana uprabo na teroiji verovatnoće:
Koliko će naelektrisanih čestica ići pravo, a koliko skrenuti
levi ili desno.
U Poluprovodnicima, naravno.

PS. Drago mi se da si optimistična.
Poz
 
Poslednja izmena:
kad bi covek znao gde ce da padne on bi seo... svi mi imamo greske u zivotu, manje ili vece nebitno je, ali je bitno ne dozvoliti nam da nas secanje na te greske ili njihove posledice ubiju u pojam vec gurati napred.
 

Back
Top