Spasenje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Cekajuci svoje spasenje............

Spasenje

Oceni ovaj blog
...privedi je kraju,ili svoju nogu pred mene pruzi,da bi je mogao poljubiti...Zar ovako kako je sada,dalje moze ostati?? Sme li se skrstenih ruku sediti i nista ne ciniti?? Smiluj se na mene! Odmoran ne shvata nista o patnjama iscrpljenog i sta jedan sit bogatas zna o gladi prosjaka kog je pozvao za sto?? I on ipak jedan zalogaj pojede,da bi time gostu cast ukazao. Nismo li mi oboje ljudi_deca,ti kao ja,iako si ti bujno zelenilo a ja sasusen trn. O ti,spasu moje duse,gdje si?? Zasto si mi zivot otela?? Ima li greha u mom srcu,koje usrdno za oprost moli,osim sto tebe voli?? Od hiljadu noci meni samo jednu pokloni! Jer,vidis,ja sam sve proigrao i izgubio.... Ne reci,ne!! zar ces se na mene srditi? Ako je to tako,onda vodom mojih suza plamen srdzbe ugasi! Moj mesece,ja sam zvezda koja je od tvog pogleda izludela! Meni kao prijatelj ostaje samo moja sopstvena sjena,koju se ne usudjujem pitati o tebi,jer se bojim,da mi u ljubavi prema tebi rivalom ne postane. Ah,kad bi makar tvoja sjena uz mene ostala! Ah i nju si od mene,kao svoje srce i dusu,otela. I sto sam za uzvrat dobio? Sta mi je preostalo? Nada? To je kao kad u snu zedno dete vidi ruku koja zlatan pehar pruza. A kad se probudi iz sna,sta je od toga ostalo? zbog zedji samo svoj prst sisa... Sta raditi? Ljubav prema tebi iz srca nista ne moze udaljiti. Ovu zagonetku nista ne moze resiti,niti ovu tajnu pojasniti; to je u telo istovremeno sa majcinim mlekom doslo i znam da ce jednom ,tek sa dusom zajedno,telo napustiti.......Da,ja sam taj,koji danas na ovim vratima kuca! jedan,koji je svoj zivot ljubavi prodao,ja sam taj,i da nikad ne prestanem,njenim robom biti! Oni mi govore: "prodji se ljubavi,jer je to put tvome ozdravljenju!" Ali ja samo kroz ljubav snagu dobivam! Ako ljubav umre i ja cu umreti. moja priroda je dojence ljubavi! Ljubav je moja sudbina! Jadno li je srce u kom nema ljubavi....Zato te molim,O BOZE,Gospodaru,i preklinjem,tako Ti Tvoje Svemoci i Tvoga Velicanstva: pusti da moja ljubav neprestano raste i traje,pa i nakon moje smrti!! Daj mi da pijem s ovog izvora,i da moje oci ovo svjetlo nikad ne izgube!Posto sam ljubavnim vinom opijen,ucini me jos opijenijim,nego sto jesam! Kazu mi: "Ugasi u tvom srcu tu zelju za njom!" A ja te molim,Boze: pusti da moja ceznja za njom raste iz trena u tren!! Uzmi od mog zivota ono dana sto mi je preostalo,pa ih njenom zivotu pridodaj! ne dozvoli da od nje ijednu dlaku zahtevam,pa makar od patnje za njom i sam postao dlaka. Ona ima pravo kad god hoce da me kazni i ukori. Samo njeno vino moj pehar neprestano puni i moje se ime bez njenog pecata nikad ne pojavi. Moj zivot je njenoj lepoti zrtvovan,moja krv i bez kazne za nju tece,a kad bi u muci za njom kao sveca sagorio,opet bez te muke nijedan moj dan ne bi biti smio! Prepusti me ljubavi, o Boze,radi same ljubavi i ucini je sto puta vecom,od one koja je bila i koja sada jeste!!!.........................

Pošalji "Spasenje" na Facebook Pošalji "Spasenje" na Google Pošalji "Spasenje" na My Yahoo! Pošalji "Spasenje" na Live Pošalji "Spasenje" na MySpace Pošalji "Spasenje" na Twitter Pošalji "Spasenje" na Digg Pošalji "Spasenje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Glupachica (avatar)
    Mnogo je tuzhno,chak si i mene nadmashio u tome
  2. Gde_se_andjeli_igraju... (avatar)
    :cry:Ako je to tako,onda vodom mojih suza plamen srdzbe ugasi! :(

kad procitam ovakav text prepun emocija, zastane mi knedla u grlu i....:( jako dirljivo Marko
  3. Romanticus (avatar)
    hvala ti kisne kapi,ja sam oduvek govorio kada je covek sam i tuzan onda on kanalise taj svoj ocaj kroz tekstove ove vrste ili neku tuznu pesme.....barem je tako samnom.............

Glupacice hvala na komentu.ovo bar za mene nije takmicenje.niti ovo radim za bilo koga vec za svoju napacenu dusu,oduska da joj dam............
    Ažurirano 15.09.2008. u 15:19, autor: markonbgd '83
  4. Glupachica (avatar)
    Zaboga,zashto si tako pogreshno shvatio...oprosti nisam htela da te povredim komentarom!