Dok srčem prvu jutarnju kafu ...

Dok srčem prvu jutarnju kafu ...
Srk ..
Čitam kako se radikali sve više lupaju u glavu za koga da se odluče Tomu ili Šešelja, pa razmišljam kako su u pravu oni koji tvrde da je svaki rastanak bolan.... ( za sada su se potukli samo u Nišu i Kikindi )...
Srk ...
Onda čitam ovu izjavu g. Todorovića koji ponosno tvrdi da je većina članstva za Šešelja, pa ne mogu a da se ne setim one : Čega se pametan stidi....''...
Srk ...
Nekada davno čitao sam knjigu '' Ljudi sa četiri prsta '', a sada čitam kako je iz BIE nestao jedan prst i to onaj sa otiskom Ratka Mladića, pa ne mogu da se otmem utisku da je i tu neko od zaposlenih umešao prste...
Srk...
I dok g.Šormaz tvrdi kako je gasni aranžman u stvari poklon Rusije Srbiji ( a zna se da se poklon ne odbija ), mislim se nešto da bi sve to trebalo malo ubrzati dok i Rusija nije priznala Kosovo...Koga Rusija brani, taj to na svojoj koži Oseti...
Srk ...
Seča knezova ( koji nisu hteli da napuste svoje funkcije ) izgleda da je počela u JP'' Srbijašume '' a nastavila se u JP Elektroprivreda Srbije, izbacivanjem direktora ovih preduzeća iz DSS – a...mada je ova informacija pomalo zbunjujuća ( osim što objašnjava da DSS još postoji ), ostaje nejasno da li su ih kaznili ili su im uslugu učinili...
Srk ...
Vlada je juče usvojila Zakon o Agenciji protiv korupcije koji predvidja obavezu svih državnih funkcionera da javno objave svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu...Nadam se da ovo ne znači da će neko navesti da od pokretne imovine ima samo članove svoje stranke, a od nepokretne mesto u Upravnom odboru nekog staračkog doma...pa da...
Srk ...
A ako nekad neko od njih ostane bez posla ( što je skoro neverovatno ), najbolje bi bilo da ode u inostranstvo i tamo potraži posao a najbolja zemlja za njih bi bila Britanija, jer čitam da od poslova koje nude imigrantima, najviše se traže treneri konja i radnici koji šišaju ovce...a oni već imaju iskustva u tome...
Srk ...
Pijačni barometar pokazuje da zbog letošnje žive u termometru, sada može da vas zaboli glava pri pogledu na cene i da vam zatreba toplometar...
Srk ...
Povodom Svetskog dana prve pomoći sutra će na Trgu Republike biti organizovan veliki broj akcija i manifestacija.Nisam još odlučio, ali možda bih trebao da odem...čisto da vidim dal dele neke pare...Meni lično bi za prvu pomoć značilo i 5000 din... da preguram do plate...
Srk...
Danas nešto nisam baš pri parama, ali čitam da je Amerikanka Natali Dilan ( 22 ) rešila da proda svoju nevinost na licitaciji, a novac koji dobije spremna je da potroši na školovanje (...eto šta se dešava kad školovanje nije kao kod nas besplatno )...Ona dalje tvrdi da je spremna i da se podvrgne ginekološkom pregledu, kako bi dokazala da je nevina...a to sam i ja oduvek tvrdio...svako je nevin dok se drugačije ne dokaže...
Srk ...
Mada ni ja nisam neko nevinašce, ipak sam pokušao da malo držim do sebe...a evo i kako...
Srk ...
Drugi Beogradski festival poezije '' Trgni se! Poezija!'' se ove nedelje održava na nekoliko lokacija širom grada, pa sam i ja rešio da to malo podržim i dam svoj skromni doprinos...Pošto je cilj akcije da se poezija približi gradjanima, ja sam se jutros jednoj približio do samog uva ( a ona se naravno trgla...sve u duhu gore navedenog )pa sam joj nežno prošaputao...
'' Ne, nemoj otići, hoću iz blizine,
da gledam u tvoja ta brežuljka dva,
nije prava sreća kad se dugo čeka,
nego kad se odmah, sve od sebe da...''
I tako...mislim da je sve to uspelo više nego što sam se nadao...Ne samo da je poezija uspela da je trgne...već je uspela i da se otrgne...pa da...
Srk ...
U Beogradu 12.09.2008 god.





:bye:
 

Back
Top