Učiniti boljim... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

he_who_brings_order

Učiniti boljim...

Oceni ovaj blog
Shvatio sam, nedavno, da ja kad posmatram stvari, s vremena na vreme, postavim sebi pitanje - "Kako učiniti to boljim?" "Kako povećati vrednost toga?" I ne mislim o tome kao pitanju koje treba postaviti, samo ga postavim...

I, ovo sam pročitao ili čuo negde, mislim u knjizi "The Magic of Thinking Big" da treba stalno videti viziju boljeg, videti stvari kao velike, pozitivne, ali iskreno, videti mogući potencjal kad posmatramo stvari...

Npr. vi vidite učenika koji ne voli matematiku ali voli biologiju... Ja vidim mogućnost za sjajnog doktora koji svakodnevno učestvuje u spašavanju ljudskih života... Neko vidi oronulu veliku staru kuću, dok ja vidim moguću vilu... Neko vidi seme, dok ja vidim moguće ogromno, razgranato stablo...

To je kao da ono pitanje "kako učiniti to boljim?" stavite na steroide

Mada i samo pitanje "kako učiniti to boljim?" je dovoljno snažno samo po sebi...

Izazivam vas... Uzmite papir i olovku. Sednite negde gde je mirno i gde vas niko neće prekidati... I na vrh papira kao naslov napišite "kako učiniti to boljim?", i kao podnaslov, napišite nešto što bi učinili boljim... bilo šta, npr. vaš fakultet, vaše preduzeće, vašu sobu, kancelariju ili kuću... šta god vam padne na pamet...

I onda, samo pišite. Ideje, ne razmišljajte kako, već šta... već sam govorio o idejama... Ili napišite naslov: "20 načina da sebe učinim boljim" i samo skupljajte ideje... Samo želite, kao dete pred novu godinu... dete se ne pita kako, niti postavlja sebi razloge zašto je to nemoguće, ili vremenski daleko, dete samo želi: "Bicikla", "Robot" itd.

Tako možete i najdosadniji posao na svetu učiniti zanimljivim, samo se upitajte "kako da bude brže, efikasnije, bolje..." i radite na tome!

Ili, takođe dobro osnovno pitanje je "kako dodati vrednost toj stvari?"
Na primer:
"Kako učiniti moj blog vrednijim po mene i druge?"

Skoro svemu možemo dodati vrednost... Makar u mašti... Ali negde mora da se počne... Dakle: Bolje! Vrednije! Pozitivno! Potencijalno! Veliko!

I sad ...................................

Pošalji "Učiniti boljim..." na Facebook Pošalji "Učiniti boljim..." na Google Pošalji "Učiniti boljim..." na My Yahoo! Pošalji "Učiniti boljim..." na Live Pošalji "Učiniti boljim..." na MySpace Pošalji "Učiniti boljim..." na Twitter Pošalji "Učiniti boljim..." na Digg Pošalji "Učiniti boljim..." na del.icio.us

Ažurirano 05.09.2008. u 01:32, autor: he_who_brings_order

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. EGYPTIAN CAT (avatar)
    Lepo receno.

U osnovi, stvari mozemo gledati na pozitivan ili negativan nacin. Onaj prvi daje nam tu mogucnost da nesto ucinimo boljim. Tu onda dolazi tvoj predlog.

Dodala bih samo da uz "uciniti stvari boljim" bilo bi dobro da ide i ono "uciniti stvari i takvim da kad ih radim budem zadovoljan". Nesto moze Peri izgledati super, a meni ne. Izem ti zadovoljstvo u kojem samo neko drugi uziva. A ja ? .