Oproshtajno pismo... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

***BarbiE_GirL***

Oproshtajno pismo...

Oceni ovaj blog
"Dobar dan, majko, da li je Ivana kuci?" reche mladic, sa ochajnim pogledom uprtim u gospodju koja je stajala na vratima pred njim, odevena u crno.
"Zakasnio si, sine, ona vishe nije ovde...ali me je zamolila da ti ovo predam, ako se ikada budesh pojavio!" sa suzama u ochima, majka iz dzepa izvuche, komad izbledele hartije..."Ovde cesh naci odgovor na sva tvoja pitanja...Ivana je umrla pre godinu dana!"
Neiscrpan slap vodopada, slivao se iz njegovih crnih ochiju. Levom rukom je stezao srce, a desnom komad hartije u kome je pisalo:
"Chekala sam te da se vratish...chekala, chekala...godine su prolazile, a ja sam se ludachki jako nadala da cesh mi doci. Mislila sam o tebi, dozivala te, ispisivala tvoje ime suzama i krvlju...Nisi mi se javljao godinu dana...slutila sam da je sve gotovo...da si tamo nashao neku drugu i da si me zaboravio...leka za moju bol nije bilo...
Evo me sada u postelji...koju sam davno spremila da bude nasha....lezim hladna, bleda, sa hartijom i olovkom u ruci...Pishem ti oproshtajno pismo...jer umirem...
Doktori nisu saznali ime mojoj bolesti... o leku...nema ni govora...umirala sam svakoga dana sve vishe i vishe...i evo me sada na samom kraju...
Bolest od koje bolujem je Ljubav, lek za nju si ti...ali tog leka nema na trzishtu, nema u blizini...nema ga nigde...i zato ja umirem...
Ovi poslednji otkucaji moga srca, kucaju samo za tebe...kucaju slova tvoga imena...i otkucavaju poslednje rechi..."NENADE VOLIM TE!!!"

Sa zguzvanim papirom i suzama u ochima...krenuo je ka njenom grobu. Klecheci nad njim izgovarao je rechi koje su pekle...gromoglasno je vikao, sa rukama na osushenoj zemlji, ispred njene slike na hladnom mermeru, gledajuci u nebo. Trazio je oproshtaj...VOLEO JU JE...ali je bilo kasno da na ovom svetu budu zajedno...ona odavno nije pripadala tom svetu...
Izvadio je relvorver iz futrole, otkochio ga i naslonio hladnu cev na slepoochnicu. Ridajuci, jecajuci...ochajan, povukao je okidach i ...BOOOM...otishao kod nje, da ponovo budu zajedno srecni!!!!

Pošalji "Oproshtajno pismo..." na Facebook Pošalji "Oproshtajno pismo..." na Google Pošalji "Oproshtajno pismo..." na My Yahoo! Pošalji "Oproshtajno pismo..." na Live Pošalji "Oproshtajno pismo..." na MySpace Pošalji "Oproshtajno pismo..." na Twitter Pošalji "Oproshtajno pismo..." na Digg Pošalji "Oproshtajno pismo..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. dusala000 (avatar)
    e ova prica je deo zivota surovog..ne bih bila prica da nije istinita..moralo je to da se dogodi da bih se ispricalo..zaista bolno...tuzno...al ima tu i malo srece koju zovemo "ljubav" a koju ne razumemo uopste uvek jedna strana voli a druga NE...e to nikada ne saznamo zasto?