Čiji postupak odobravate?

Pre dvadesetak godina ovo se stvarno dogodilo negde u Srbiji. Bilo je u novinama i još ponegde.

U nekom selu dođe muž kući i u krevetu zatekne svoju ženu sa brkatim susedom. Pošteno ga izlupa toljagom, polomi mu rebra, a u međuvremenu zagreje šporet u kuhinji, pa kad istera nezvanog gosta stavi ženu na šporet i ispeče joj pola one stvari. Kad je jadna otišla kod doktora rekla je da je čistila paučinu i pala na šporet pa se tako slučajno nagrdila.

Zanima me čiji postupak odobravate: muževljev ili ženin?

Kome god sam ovo ispričao čuo sam samo dve vrste reakcija:

1. Nemoralni ljudi skloni švaleraciji (pičkaroši, droce) podržavaju ženu i kažu: „Manijak jedan!“

2. Moralni ljudi (vernici i tradicionalisti) podržavaju muža i kažu: “E neka je, trebalo je celu da je spali!”

3. Bojim se da nema pod 3.

Razmislite malo pre vaših komentara, jer ćete nesvesno staviti sebe u jednu od ove dve grupe.

Svi su krivi, a najviše muž, i to iz dva razloga:

1. da je valjao žena ga ne bi prevarila;

2. a ako ju je već uhvatio na delu, trebalo je da se razvede, a da zapeče onu svoju stvar, ako je uopšte ima.

Kakvo pitanje takav odgovor.
 
sve troje su debili..ON -brdjanin koji ne ume da pošteno namiri apetite svoje drage i osujeti i miso u letu o nekom drugom spolovilu ONA što je svoj neizdrž u vlastitoj kući demonstrirala i ON-2 -pajvan koji razmišlja medjunožjem
čist primer (99% muškaraca) slepog sledbenika svojih polucija
 
Ni ja ne bih bila presrećna da uvatim muža u švaleraciji ali mu ne bih sigurno pekla onu stvar. U krajnjoj liniji niko nije moje vlasništvo a nisam ni ja gospodar nad ljudskom sudbinom pa da zbog povređene sujete sakatim nekog. Verovatno bih ga ostavila. A nije najgora stvar na svetu takozvana ''prevara'', ljudi nisu monogamna bića iako se trude da to budu i da drugima nametnu. A najviše me nervira što to zovu ''grehom'', pored toliko drugih užasa koji čine jedni drugima i planeti i svim bićima na njoj.
Inače, sa mužem sam 14 godina i nikad ga nisam prevarila, tako da ne spadam ni u jednu od tih kategorija, ali i dalje mislim da je to monstruozna i neadekvatna kazna, i sve to potiče iz nametnutih patrijarhalnih načela - kad muškarac vara ženu - većina ga posmatra sa simpatijama - on je ''šmeker'' a kad žena to isto uradi, onda je ***** i treba je u najboljem slučaju dobro umlatiti. Pravda, šta to ono beše?
 
Poslednja izmena:

Back
Top