vecernje nemani tvrdoglave - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

vecernje nemani tvrdoglave

Oceni ovaj blog
...po-malo me hvata noc
i zrika malih travnatih
stanovnika
tjera u davne strahove djecje
strahove koji u nedogled
tjeraju

Ljetnje zege i
nocni zvuci smirivanja
unosili su mi
najvece nemire

Cuk
taj moj najveci dezurni
prepadac
evo i veceras
sjetio se iste pjesme
a jos ne zaboravljam ga
i istim jorganom
glavu pokrivam

Covjeku ostaje sve ono sto je vec imao
samo drugacije obasjano
i sobom
zahvaceno

Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na Facebook Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na Google Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na My Yahoo! Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na Live Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na MySpace Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na Twitter Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na Digg Pošalji "vecernje nemani tvrdoglave" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Sfyontull (avatar)
    Pomišljam da iako svi ljudi u sebi nose seme onog jednog, prapočetnog, svesadržajnog čoveka, ipak na krajnjoj podeli rađanja se pojavi ograničenje koje se odnosi na samo jedno, poslednje neponovljivo biće. I to biće, određenih osobina i sudbine još i pre svog rođenja, ne može nikada promašiti svoj put toliko a da više ne bude u okviru svog pred-rođenog određenja. Može, zaista, u najvišim domašajima, samo da se uzdigne u razumevanju smisla sopstvene sudbine. Čini mi se da ni okolnosti života nisu slučajne i da, kao što nas češće mane od vrlina nepokolebljivo drže na pravom putu ( ne ispravnom uopšteno, već na putu koji moramo preći), tako i strahovi detinjstva u "nedogled traju" jer ništa moćnije od straha ne savlada samovolju i aroganciju. Takođe daje važnost svemu što je učinjeno uprkos velikom strahu... Nisam sigurna da čovek ikada sme i da poželi da ih izgubi...
    Veoma mi se dopala ova pesma.
  2. faraonn (avatar)
    Sf.
    ...zaista lijepo sve pobrojano i naslikano o onostranostima koja vrsljaju po nama...jos iz djetinjstva...
    Hvala ti ...