spas za nas i za malog cvrcka

i tako ja nesto gledam, mravi idu gledaju kopaju...msim oke mravi to rade...i ja te mrave likvidiram, na raznorazne nacine jer smetaju...i imaju neke bube, bube ko bube citav dan dangube, i udju mi kroz prozor, i onda se sve to cuje sisti, ali oke bube to rade...ja ih cesto veliku vecinu potamanim, i rijetko mi bude zao...ako je neka gotivna buba ja je spasim, kao sto je onaj cvrcak, gotivan je neki, sta ja znam, simpa je...pauke ne diram, oni su mi oke, znate li vi kolika je meni dragost kada vidim da je pauk uhvatio neku zlu bubu, ja zovem citavu porodicu da vidi to...i onda se hvalim kako ti pauci meni pomazu i ja ih svojatam...kada mi keva dodje u moj brlog od sobe i skine paucinu ja se najstrasnije naljutim...jer sta, pauk ko pauk...doduse, ako vidim velikog pauka cesto ga ubijem...kada god sretnem neku bubu u kadi ja joj pomognem da izadje i onda je bacim kroz prozor...i kada vidim bubu na ledjima cesto je okrenem naopacke, to uradim da malo mirim savjest, jer valjda tada ti je oprosteno sedam grijehova...cesto je poslije odmah ubijem...ali to je oke...takav je zakon....komarce i muve ne stedim to je posast prava...ne smeta meni kad on mene ujede, komarac, ali mi strasno kida zivce kada zuji...one vjestice, ili ti ga, nocni leptiri mi u sustini ne smetaju ali cesto zavrse udareni nekom sveskom...ali sta fali ionako bi umrli kroz par sati, sta oni mogu da urade za par sati, nista, i koji se moj radjaju, ali tako je sta ja znam zbog cega, mozda da bi neka ptica imala sta pojesti, jedan put sam gledao neku emisiju u kojoj se pricalo da ima jedna otrovna vrsta tog nocnog leptira, e ta vrsta nema svrhe u prirodi, treba je likvidirati, kao i komarce i muve...a mozda i ne treba nije on kriv sto je beznacajan i glup, jel tako...nema on pojma o zivotu...i sada ima tih buba koje smetaju covjeku...i ja mislim da bi u toj borbi trebalo pomoci njemu, covjeku, najsvesnijem bicu na planeti...tako sto cemo se svi udruziti i poubijati se medjusobno, i niko nam vise nece smetati, jel tako, ni bube ni politicari, ni dusmani, ni bankari, ni komsija niti njegov pas koji laje citavu noc, ni raznorazne glupe reklame na televiziji...o boze kakvih glupih reklama ima, ne znam da li smijem da ih pominjem, bojim se da me neko ne tuzi...niti ce nam smetati ekonomska kriza, niti ljudska glupost, ni nekultura niti lose vaspitanje...i zato ja zelim da nas spasim muka, ajde braco, dignite se jedni na druge, ionako to radite, ono, istina, krijuci podmuklo, pod plastom ljudskih prava i slicno, ali zasto da se mucimo tako, kao da se koljemo tupim nozem...znaci svi na oruzje i prsa u prsa, odredicemo neka pravila, kodekse i sta ti sve ne, koja cemo obavezno da krsimo, kao recimo sto se krse zenevske konvencije i slicno, za krsenje okrivicemo neke medju nama, po pravilu one koji su slabiji, i likvidiracemo ga, da pokazemo da nema zezancije u pomaganju napretka covjecanstva...i tako cemo likvidirati i likvidirati dok se ne spasimo...to bi otprilike bilo to, jos treba poraditi na nekim detaljcicima...
 

Back
Top