SVE JOS MIRISE NA USPOMENE....

Moj Fb status jutros:

Divna noc...za pamcenje...Koncert je bio sjajan,Aki pun energije trci po bini i peva,a mi sa terase izigravamo pratece vokale...Redjaju se pesme koje nas vracaju u mladost,koza se jezi od emocija koje izazivaju,a u grudima nesto raste i hoce da pukne od lepote,ceznje,uspomena....Hvala Parnom valjku za putovanje u divna,stara vremena,hvala prijateljima na lepom druzenju,hvala sto ste mi svi ulepsali proslu noc..



U mom gradu sinoc je bio njihov koncert ,imam srecu da mi stan gleda na gradski stadion,pa sam imala priliku da uzivam besplatno sa svojim drustvom,nas desetak,uz vino,pivo,grickalice...Pevali smo glasno,ne stideci se emocija,po neka suza je pala na stihove koji su podsetili na nesto ili nekoga...Dva i po sat je proletelo kao tren,i u 23 i 30 h, iskrcali smo se iz vremeplova koji nas je vratio u nase divne 80 te...Zadnji njihov koncert koji sam gledala bio je 23.10.1983,u mom gradu takodje...sa bivsim deckom...:)On je sada uspesan direktor jedne banke :) Sinoc sam ga se setila i zapitah se da li se i on setio te noci...moram ga upitati kada se sretnemo :)
A kada je juce popodne na generalnoj probi Aki zapevao:''Zagreb ima isti pozivni''nisam odolela da ne okrenem jedan broj u Kanadi,bivse velike mladalacke ljubavi...bili smo mladi,nezreli da bi ostali zajedno za ceo zivot...ali eto i dan danas se cujemo...mada se nismo videli od 1987,zivot nas je odneo na razlicite strane...

-----Eej ti si?Bas mi je drago sto si pozvala...

----A znas li zasto?

---Zasto?

---Zato sto upravo sa svoje terase gledam generalnu probu Parnog valjka

---Nemoj mi reci,stvarno?

---I sta mislis koju pesmu upravo sviraju?

---Koju?

---Zagreb ima isti pozivni

---Ne mogu da verujem!!!

---Da,i nisam odolela da te ne pozovem i da ti kazem to,i da cujes pesmu...



Juce mi je bio stvarno poseban dan...Putovala sam vremeplovom u jedan lep period svoga zivota,a da se nisam makla sa mesta...Muzika,smeh,prijatelji,glas stare ljubavi...i ponovo sam bila ono ustreptalo devojce srca punog ljubavi i ociju punih snova..





''I kada ne znas kojim putem,
treba putem ljubavi
I da smo ispred boga isti svi
Tako malo vremena nam ostaje
Kada stisnu godine
Bez ljubavi sve prestaje''

Parni valjak
 
Ja to sanjam svet.Niko drugi ne postoji.To su delovi mog sna.
Vi,ljudi, prolaznici, kockari, pesnici...Prvi maj..Moj beskonačni san.
Muzika. Balet pod vedrim nebom.
Cigani,čerge..
Vidim Nju. I hoću da je zagrlim..
Šta je to? Nekakav otvor u snu..?

Izvini, Dunja, i ja sam malo maštao na krilima tvog sna.Prelepo si dočarala tren koji dopire do u večnost...
 
Zoki D.N.M.;bt206512:
Mora da mi je baterija crkla :lol::lol:

A jel bila ova stvar-"Dok je tebe" ?
Samo ti reckaj-oćeš da oforim sa reckama :mrgreen:
Oprostićeš ti meni-znam.Ako ništa drugo onda zbog treninga...:per:
:zag::cmok:

Koliko je recki bilo jos ces dobiti tri na karte...,al ces ipak izgubiti :whistling:

Ma kad ce vise ti treninzi ,nemam kondicije uopste...:zper:

A sto se tice pesme,da bila je i ona na repertoaru...:)
 

Back
Top