Kad nastupi Marfijev zakon - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Kad nastupi Marfijev zakon

Oceni ovaj blog
Čim sam mu čula glas, znala sam da nije u redu...
Znala sam i razlog, jer smo neprekidno u kontaktu i znam šta se dešava... Sve, ali baš sve što je moglo da ide naopako i bude loše - desilo se.
I ne bih ga ni pozvala da nije odgovorio na poruku pošto nisam želela da stvaram dodatnu nervozu...
Ispričao mi je šta se (još) loše desilo tog dana, stvarno se činilo da nije moglo gore da ide...
Uglavnom sam ga slušala, jer prvo nisam imala šta da kažem – ma koliko da sam želela da ga utešim, a drugo – sve što bih rekla izazivalo je kontra-reakciju... Kako da mu kažem: „Ma pusti... to je samo posao!“ kad znam šta se sve dešavalo u proteklom periodu i kad znam koliko je taj posao u tom trenutku suštinski važan?
Ipak, kada je onim tužnim, očajnim glasom rekao: „Idem da se nerviram!“, reagovala sam instiktivno, mnogo pre nego što sam stigla da razmislim.... : „Hajde, nemoj da se nerviraš... molim te“ i tu mi je upao u reč i planuo: „Kako možeš to da mi kažeš?! Kako da se ne nerviram?! To je kao da davlejniku bacaš slamku i kažeš mu: 'Samo se ti uhvati – spasiće te!' Kako da se ne nerviram? Probaj da me razumeš!“
Zaćutala sam...
I rastužila se još mnogo više...
Znala sam da je ljut i besan na samog sebe... na život, na okolnosti, na... ali me nije menje bolelo što se tako oseća i što nisam u stanju da pomognem... na bilo koji način. Naprotiv.
Pošto je i dalje bio ljut, pokušala sam sa: „OK. Viči na mene... ako ti je tako lakše“ i tu je malo zastao...
„Ma ne vičem na tebe... samo mi je teško... nervozan sam, nisam u stanju ni sa rođenim detetom da spojim više od tri minuta razgovora...“ Setih se tad kako mu je dan lepo počeo... u razgovoru sa sinom koji je trajao do pet ujutro. Setih se kako mi je slatko to ispričao... kako se osetila sva ta radost zbog te ogromne bliskosti i poverenja među njima... To se prosto moglo „opipati“ i bila sam stvarno srećna zbog toga... I zato što je nešto tako lepo podelio sa mnom... To je, mislim jedini otac za kojeg znam da je toliko i na takav način vezan za dete, da je sa detetom uspostavio toliko lep i zdrav odnos čak i ako ne žive zajedno. I znam da za njega ne postoji bolji lek, bolja terapija za sve moguće bolesti i „bolesti“ od susreta i druženja sa sinom... Sad sam se ja uhvatila za slamku: „... Ima i drugih tema“, rekoh oprezno u želji da mu skrenem misli... preokrenem razgovor... podsetim ga na ono što suštinski jedino vredi...
„Ima“, i dalje se ton nije promenio „Ali sam ja nervozan. Pokušaj da me razumeš!“
„Eh... kada bi znao koliko te razumem“, pomislih samo... „Kada bi znao koliko me boli taj tvoj ton, osećaj da tebe boli, kada bi znao koliko želim da ne budeš tužan i nesrećan... koliko bih volela da imam moć da te zaštitim od svega lošeg...“
Nisam rekla ništa...
Ili jesam... ni ne sećam se...
U svoj svojoj tuzi, nesreći, besu... osetio je, ipak...
„Nemoj sad samo i ti da mi se ubedačiš...“, kao da je malo ublažio i ton, „onda ću biti još gore...“
Da li je trebalo da mu kažem isto što i on meni na molbu da se ne nervira? Naravno da ne... I naravno da nisam rekla ništa slično... Uglavnom sam ćutala. Prvo zato što nisam ni imala šta da kažem, a drugo i zato da ne oseti koliko sam blizu suza, koliko me sve to pogađa i boli... ta nemoć, nesposobnost čak i da pružim i najmanju utehu...
Kako sam mogla da se ne „ubedačim“ posle takvog razgovora, takvog doživljaja... saznanja da je neko do koga mi je toliko stalo u takvim problemima i takvom stanju? Otplakala sam svoje nakon završenog razgovora... Ali mi nije bilo lakše...
Zaspala sam sa mislima upućenim njemu, sa molbama i molitvama da sutra sve bude bolje... da se konačno desi i nešto dobro... da se problemi bar delimično reše... da... da on bude dobro... Budila sam se mnogo puta i svaki put sa istim mislima i žaljama...
Kad je počelo da sviće, poslala sam mu poruku...
Pre nego što sam ustala iz kreveta, po običaju, još jednu...
Pozvao je kad sam bila na poslu...
Čim sam ga čula, znala sam da su se stvari, ipak, malo pokrenule i popravile...
„Poslao sam ti mail“, rekao je vedro.
I znala sam da je sve u redu... Znala sam da će mi se dopasti ono što vidim i pre nego što sam videla... jer sam imala i imam beskrajno poverenje u njega, njegove sposobnosti, njegovu procenu onoga što je urađeno... I zaista mi se dopada!
Pričali smo dugo... na uobičajen način... samo dotičući razgovor od prethodne večeri, svesni oboje da smo se razumeli...
„Zamalo da me čuješ u najgorem izdanju sinoć“, rekao mi je.
„Znam“ pomislila sam... „Ma nemoj“, rekoh šaljivo. „Dalo se primetiti!“
...
Dalje je sve išlo i ide uobičajenim tokom... Našim. Posebnim...

Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na Facebook Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na Google Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na My Yahoo! Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na Live Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na MySpace Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na Twitter Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na Digg Pošalji "Kad nastupi Marfijev zakon" na del.icio.us

Kategorije
Magija

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Sve ide u rok službe i dobro je što je tako....to je zapravo najbolje, a da je lako...nije lako.
    Znaš šta je snaga veze? To je sposobnost oboje da se nakon svakog takvog teškog puta, uvek vratite svojoj lepoti posebnosti
  2. skura58 (avatar)
    Mi se zezamo sa Marfijevim zakonima
    ali neverovatno je koliko su istiniti.
    Npr: Ako nešto loše treba da se desi desiće se u
    za vas nejanepogodnijem trenutku.
    Da ne dužim, to mi se desilo pre par dana.
    Ostadoh bez kola koja brat-bratu valjaju preko 2000€
    jer sam tih 1300€ (čoveku bila velika muka, kredit za stan, a nisam ga zloupotrebio, njegov tast, moj prijatelj me zvao). Ljudi Citroen ZX, full - Alu felne petokrake. nove gume dupli šiber(1 digme - pomeri se metalni šiber, 2 dugme pomeri se šiber od pleksiglasa) Sonyeva linija nova full, itd idt.
    ***, trebaju Milošu 2000 za neke specijalizacije u Americi.
    Ovo i nije mesto za ovu diskusiju, makar da se požalim virtuelnim prijateljima
    Ažurirano 18.04.2012. u 15:01, autor: skura58
  3. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Sve ide u rok službe i dobro je što je tako....to je zapravo najbolje, a da je lako...nije lako.
    Znaš šta je snaga veze? To je sposobnost oboje da se nakon svakog takvog teškog puta, uvek vratite svojoj lepoti posebnosti
    Da...
    Šta da ti kažem kad sve znaš
    Al' znaš kako... ma koliko da mi je bilo teško te večeri i te noći i koliko god da sam bila tužna... znala sam... jednostavno sam znala da je među nama sve u redu i da će tako i ostati...
    Nikad ranije nisam doživela ništa slično... I to je ta posebnost.
  4. smeh (avatar)
    Citat Original postavio skura58
    Mi se zezamo sa Marfijevim zakonima
    ali neverovatno je koliko su istiniti.
    Npr: Ako nešto loše treba da se desi desiće se u
    za vas nejanepogodnijem trenutku.
    Da ne dužim, to mi se desilo pre par dana.
    Ostadoh bez kola koja brat-bratu valjaju preko 2000€
    jer sam tih 1300€ (čoveku bila velika muka, kredit za stan, a nisam ga zloupotrebio, njegov tast, moj prijatelj me zvao). Ljudi Citroen ZX, full - Alu felne petokrake. nove gume dupli šiber(1 digme - pomeri se metalni šiber, 2 dugme pomeri se šiber od pleksiglasa) Sonyeva linija nova full, itd idt.
    ***, trebaju Milošu 2000 za neke specijalizacije u Americi.
    Ovo i nije mesto za ovu diskusiju, makar da se požalim virtuelnim prijateljima
    Eto... požalio si se
    Ažurirano 18.04.2012. u 15:32, autor: smeh
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio smeh
    Da...
    Šta da ti kažem kad sve znaš
    Al' znaš kako... ma koliko da mi je bilo teško te večeri i te noći i koliko god da sam bila tužna... znala sam... jednostavno sam znala da je među nama sve u redu i da će tako i ostati...
    Nikad ranije nisam doživela ništa slično... I to je ta posebnost.
    Da, o njoj i ja pričam
  6. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Da, o njoj i ja pričam
    Znam
    I hvala... što primećuješ
  7. vision7 (avatar)
  8. smeh (avatar)
    Citat Original postavio vision7

Hvala puno!