Lepo bi bilo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Sky Lopez

Lepo bi bilo

Oceni ovaj blog
Ni iz Afrike, ni sa Plutona.

Odande gde jesam.

Stid?

Ko može da ga nema, onoliko koliko ga nema, manje je očovečen.

Ko ga nema prema ljudima koje ne poznaje, taj ne zna baš najbolje šta čovek zbilja jeste; niti on sam.

Postoji ponešto u životima svih nas, što svako od nas doživljava na svoj način.

Nekome to nešto jeste važno, ali ne u meri da u tome nalazi smisao koji mu je nasušan za istinsko življenje.

Nekome drugome to je, moguće, od dragocene važnosti, sa smislom koji nije za podceniti ili prevideti.

Onemogućiti tako nešto znači potvrditi u sebi nečoveka, kojeg oduvek imaš samo što to do tada nisi znao.

Otuda je sve logično.

Ponekad neke stvari, kao reprizu grđu od premijere, odživimo na lokacijama koje istinski ne želimo, nastojimo da ih izbegnemo, ali, ko nas pita i da li nas baš uvek pitaju?

Umeti na takvom mestu postojati... Njegoš je opevao.

A, lepo bi bilo kad bismo svi umeli otvoriti sebe za druge ljude i onda kad ugledamo njihovo manje lepo lice, koje svako od nas ima, i svako zna odakle mu baš takvo...

Za suditi, ponekad, ni pamet nije potrebna. Posebno kad svoje neznanje, uvereni u sebe, tretiramo kao svoje destilisano znanje. A malo toga zbilja znamo o onome čemu sudimo.

Za voleti čoveka bez uslova, za to treba srce, kome ni čelik ne može ništa.

Jer, čelik je autoput koja unutrašnji život spaja sa životom oko nas.

A otkuda on, moj život, moja stvar.

Nek su nam samo deca, ako ih imamo, živa i zdrava.

Dok su takva, sve drugo je poezija, čak i kad je turobna.

Ako bez deteta ostanemo, ili možemo da ostanemo pa ne ostanemo, onda shvatimo mnogo toga.

I šta je život, i ko je čovek. I šta je sreća, i šta je ljubav. I šta je patnja. I koliko vredi ono zaboravljeno, izanđalo, ali ipak svevremeno i nezaoblilazno u životu čoveka: istinsko milosrđe.

Pošalji "Lepo bi bilo" na Facebook Pošalji "Lepo bi bilo" na Google Pošalji "Lepo bi bilo" na My Yahoo! Pošalji "Lepo bi bilo" na Live Pošalji "Lepo bi bilo" na MySpace Pošalji "Lepo bi bilo" na Twitter Pošalji "Lepo bi bilo" na Digg Pošalji "Lepo bi bilo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari