...Opomena i osuda ...

...
14141.jpg

......noć nedam

da spušta tamna krila

nedam ničemu sličnom

da slaže zamisli svoje

tamo gdje su bila

nedam i neću nikud

osim u sebe

i oko sebe

sebe da tražim-

da pjevam riječi

sobom iskovane

makar one ličile

na bodlje

na rane

...nedam niti jedan

dan

neispisan da čeka

prazan

...i kad je bilo lijepo

ćutao sam i nadao se

da ostane

a to

što sada

moje bore

liče na rane

nije to prošlost

to je opomena

za dolazeće dane...​
 
M.S.T.

...uzeo jesam možda noći ali da bi im svijetlo obezbijedio jer Faraonn je sin Sunca...
Opomene su samo za one koji u hodu svome žele više osvijetliti i ne uspiju pa ih Opomene da nastave...te Opomene nijesu kazna,-M.S.T.
Lijep ti Dan_današnji želim,
-srdačno i sa voljom, Faraonn...
 
Opomene, oziljci...tragovi na srcu, dusi, u glasu, na licu, u nacinu na koji dises, jedes, slusas, posmatras...
to je ono sto nas oblikuje, sto nas ljudima stvara....do onog trena kada kazes:

nedam i neću nikud

osim u sebe

i oko sebe

sebe da tražim-

i:
...sve može osim
ako se neće
može i tada
ako krene se putevima
odakle srce dolazi
i orhideje
pelcer svoj
vuku...

tada, prepoznajuci svoje opomene...i svoje srce, prepoznajemo i sebe...
pozdrav za tebe, prijatelju dragi...ove tvoje reci su mi vrlo inspirativne :)
 
Artista zna da je tako i nije trebala ni ,-sumnjati jer Faraonn_u su drage sve posjete i naročito one
koje provociraju na diskusiju i ne uvijek sve da je onako kako pišem jer moje pisanje je ijed izbačen iz mene
i zaista ne volim kad se prema njemu ne ospemo svi zajedno kao nečemu što je za prepoznavanje i iscjelenje zajedničko,-Artista...
 
faraonn;bt200850:
Artista zna da je tako i nije trebala ni ,-sumnjati jer Faraonn_u su drage sve posjete i naročito one
koje provociraju na diskusiju i ne uvijek sve da je onako kako pišem jer moje pisanje je ijed izbačen iz mene
i zaista ne volim kad se prema njemu ne ospemo svi zajedno kao nečemu što je za prepoznavanje i iscjelenje zajedničko,-Artista...

Daleko od toga da sam sumnjala.
Drago mi je tvoje pisanje, bas zbog te namere za prepoznavanjem i isceljenjem...:)
 

Back
Top