Kisa..... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

jeca2007

Kisa.....

Oceni ovaj blog
Lagana muzika i kisa koja tiho zubori probude u covjeku ono nesto sto najcesce nazivamo " mastom".
Dosta puta razmisljala sam o tome zasto je bas kisa ta koja u meni probudi tu kreativnu stranu mene i zasto se bas tada osjecam ispunjenom , voljenom i sigurnom, dok umotana u svoju plisanu deku , sa soljicom toplog caja pored ove tastature pisem rjeci koje ponekad same zure napolje iz moje glave.
U tim trenutcima preplavi me nevjerovatan osjecaj , sve mi nekako postae draze, prisjetim se naravno i sjecanja koje mi izmame i suzu u oku , ali ipak sve me to nekako raznjezi jos vise , a onda pozelim da zauvjek ostanem tako sigurna u tom svom malom svjetu.
Ponekad uhvatim samu sebe kako satima posmatram kapljice na prozoru i grane koje se lagano ljuljaju na vjetru, tada shvatim koliko priroda moze biti ljepa kada ozivi i zaplese svoj ples.
Jedna sam od rjetkih koja te kako ih zovemo "tmurne dane" dozivljava kao najvedrije u ovoj godini.Pomazu mi da otkrijem rjeci koje su nedostajale, da pisem satima u toj predivnoj atmosveri uzivajuci u toplini svoje sobe, dozvoljavaju mi da nesmetano mastam i plovim po svojim sjecanjima u potrazi za stvarima , ljudima i dogadjajima zbog kojih bi se mogla smijati satima.
Tada se ne ljutim na prirodu , jer moram na posao , a nemam nove cipele koje bi me zastitile od vode, nego jednostavno shvatim , da ni ona ne moze uvjek da bude sretna i svojim osmjehom pokusam da uljepsam dan.
Ne dozvoljavam depresivnim mislima da isplivaju vani, jer bi pokvarile taj pridivan osjetljivi trenutak , jednostavno se opustim i utonem u svoj svjet iz kojeg nikada ne bi zeljela ni otici.

Pošalji "Kisa....." na Facebook Pošalji "Kisa....." na Google Pošalji "Kisa....." na My Yahoo! Pošalji "Kisa....." na Live Pošalji "Kisa....." na MySpace Pošalji "Kisa....." na Twitter Pošalji "Kisa....." na Digg Pošalji "Kisa....." na del.icio.us

Ažurirano 13.10.2007. u 10:07, autor: jeca2007

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. immph (avatar)
    Ej znaci , zadnjih nekoliko dana ovde gde zivim su bas takvi bili ... i jutros pre nego sto sam dosao na blog , kad sam ustao otvorio prozor , podigao roletne i video ovo Sunce odjednom , bas sam pomislio kako mi je lepo bilo dok je padala kisa i bilo takvo vreme ... i sada dodjem ovde na blog i vidim ovo .. hehe ... 8)