.. zdravo ..

.. juče vidio nešto .. onako .. .. volim te stvari .. magijske .. pomalo šaljive .. i reko daj .. malo .. onako .. o svemu .. i svačemu ..

.. ja sam hrvat .. a između hrvata i srba bio rat .. ako se sjećate .. i još i sada ima koji bi da ratuju .. a meni strašno idu na ***** srbi koji hrvate drže zvijerima .. ali .. kako mi strašno idu na ***** i hrvati koji srbe drže zvijerima .. ja sebe .. u stvari .. držim .. tolerantnim .. korektnim .. vjernikom .. iako jakako .. ne baš religioznim .. jer mi strašno idu na ***** i popovi .. sviju strana ..

.. htio sam o rusima .. samo da poslije ne zaboravim ..

.. hrvati idu u evropu .. a tamo hoće i srbi .. vjerujem ..
.. oni koji su protiv kažu .. ne treba nama novo udruživanje .. imamo dovoljno negativnih iskustava sa jugoslavijom ..
.. izgleda mi čudna usporedba .. .. zbog odnosa snaga .. .. ravnopravnost naroda bivše juge .. odnos moći .. nije usporediva sa odnosom moći .. doičlandera i hrvatske danas .. .. a čudi me .. što se ne uviđa jedna .. daleko .. daleko .. bolja usporedba .. treći rajh i pavelićeva hrvatska .. (.. eto .. vidite kako ja volim srbe .. a to što mislim da su mnogi srbi kurvini sinovi .. vjerujter mi ne reč .. to sam ja samo matematički izračuno .. a matematika je egzaktna umjetnost ..)
.. pogotovo mi se sviđa to što je i treći rajh .. tisućgodišnji .. i evropu naši propagandišu kao .. milenijsku .. .. a ovaj današnji rajh ima problema da preživi ovu .. dvanajstu .. godinu .. a još 999 godina budućnosti .. to svakako mogu vidjeti samo josip mali i vesna .. vizionarčine tipa ješuša krištuša ..

.. dalje .. tojes .. mjenjamo temu .. .. terorizam ..

.. sjećate se kad je alkaida rušila neva jork .. ? .. zaletala se avionima u nebodere .. ?
.. akcija je bila .. planirana .. organizirana .. financirana .. koordinirana .. .. veoma dobro ..
.. kada napravite spisak deset najboljih akcija alkaide .. i .. po tim kriterijima to vrednujete .. ova je akcija .. najbolja arapska akcija kontra amera ..
.. a koliko je .. najbolja ..
.. deset puta bolja od bilo koje druge .. ? .. sto puta bolja .. ? .. tisuću puta bolja .. ?
.. nešto ne štima .. ona je .. previše puta bolja .. .. arapi isto mrze amere .. ali sposobni su samo na jednu akciju ..

.. dalje ..

.. komšiluk svijeta .. gotovo da to uzima normalnim ..
.. da je moguća akcija bin ladena .. kontra amera .. i da je to opasnost za slobodan svijet .. i da slobodan svijet treba .. u cilju svoje sigurnosti .. pristati na to da bude stoka ..
.. kako to .. ?
.. kako to da ameri .. ruje .. doičlanderi .. srbi i hrvati .. to mogu uzeti za istinu .. ?
.. zbog načina na koji djeluje bog ..
.. raja je vođena strahom .. za svoje postojanje .. a taj strah zamagljuje razum .. i bilo koju logiku ..
.. i to je zakon .. čovjek između pameti i osjeta .. uvjek bira osjet .. i ima stotinu trikova kako da bilo koju istinu sjebe .. ako mu emocionalno ne odgovara .. .. dakle .. čovjek je majstor da uništi čovjeka u sebi ..

.. dalje ..

.. da li je moguće da ruje ne vide .. ? .. da li je moguće da rusi ne razumiju način na koji ameri djeluju .. ?
.. ******* .. mislim da nije moguće ..
.. kinezi su mi prilična nepoznanica .. ali rusi su slaveni .. i nekako ih volim .. pročitati malo tolstoja i dosa .. dovoljno je da uvidiš da su prilično veliki .. sve što može čovjek .. to može i rus .. i na mjesec .. i u nauci ..
.. rusi su .. pomalo ženski .. emocionalni .. ali i dovoljno veliki .. kažu da imaju još jebenije buržuje od amera .. još veće lopove ..
.. ali vjerujem da imaju i .. još uvjek .. prilično duše ..

.. prva šala ..

.. komunizam nije baš odrađen potpuno .. on nije srušen .. prije bi se reklo da je .. urušen u sebe .. da je sam pristao na svoju smrt ..
.. zapad je to dočekao .. kao bijesan pas .. žedan krvi .. rastrčao se svijetom .. kao u tamnoj noći ..
.. niko ne zna koji bi sustav mogli prihvatiti ljudi .. kakva uređenja .. da bude bolji od ovog .. ali mnogi znaju da je ovo sada .. i loše .. i gadno .. ali i teško održivo ..
.. mnogo toga ukazuje na pojedinca .. na individualnost .. a to ukazuje na anarhiju .. kao sistem .. ali taj je sistem upravo suprotan povezivanju koje se sada dešava u svijetu .. pod jednim bogom .. novcem ..
.. taj bog sada postavlja političare .. u grčkoj ili italiji .. bez pitanja ljudi .. bez demokracije ..
.. daleko je lakše predvidjeti mnoge ratove i nerede .. nego sklad .. čovjeka pojedinca i boga novca ..
.. prva šala kaže .. šta ako ruje krenu ponovo uvoditi komunizam .. ? .. svijetom ..

.. druga šala ..

.. u fatimi se bila ukazala majka božja ..
.. djeci se svijetom ukazivala .. uglavnom .. majka božja .. .. i to je ispravno .. jer je ovaj svijet .. ženski .. pretežno ženski .. ali i ta je ponekad govorila .. čujte bre ljudi .. najte se zajebavati .. jer jedva uspjevam zaustaviti sina da vas ne izgori .. daklem .. zna gospa da nije glavna ..
.. treća je tajna ostala tajna .. i mnogi se pitaju zašto ..
.. a u toj tajni se sve vrtjelo oko rusa .. izgleda ..
.. sjećate se onog vojtile .. poljačića .. ? .. čudan mali svat ..
.. veoma je aktivan bio u rušenju komunizma .. nekako veoma petljao uz majku božju .. a petljao i uz rusiju .. posvećivao ruje srcu majke božje .. teatre nekakve pravio .. jadnik ..
.. ali .. negdje jučer vidio .. tu tajnu se ne smiju otkriti .. jer bi mogla potaknuti .. neprijatelje crkve .. u borbi protiv crkve ..
.. shvatio sam tako ..
.. ova bi tajna mogla biti poticaj .. komunistima .. da sruše konačno .. te režimske popine .. i vatikan .. kao leglo svega .. ničeg dobrog ..

.. volite takve priče .. ? .. to su iz zbirke teorije zavjera ..
.. u zbirku ulazi sve .. .. sve sve .. .. pa je zbirka puna .. .. i na nju pada sjena .. prašina .. .. na cjelu zbirku .. kao .. tama .. .. ali sada je moguće ponovo .. listati .. zbirku .. smijati se .. i plakati ..
 
.. ovo kako pričaš .. nije mi baš neki način za .. priču .. ono .. za druženje .. .. jer ne znam šta da kažem .. trebam valjda reći .. mnogo vam zahvaljujem i do skorog viđenja .. ?
.. skoro da mi bolje štima kad se neko hoće svađati .. jer može i da se družiš i da pobjegneš .. kao .. neko je događanje zagarantirano ..
 
anarhizam, u izvornom obliku, ne onako kako ga predstavlja kapitalizam, neoliberalizam i slicni, je nesto sto svetu treba. Pojedinac, bez moci, bez vlasti, pojedinci bez gospodara. Kapitalizam je sveo coveka na zivotinju. Nikad covek nije bio veci rob.

Vere, nacije, boje... najveci neprijatelj Coveku, alati koji su jos uvek u upotrebi, u stvari, najjace oruzje i orudje nasih "gospodara"....
 
.. pa .. znao je čovjek biti .. i priličan rob .. i prilična životinja .. .. ali da .. i ja bi rekao .. teško da je bio takva kao danas ..

.. anarhizam je nešto što ovaj svijet ne uzima čak ni u razmatranje .. i to upravo zbog religija nacija stranaka .. zbog .. snage .. režima .. snage koju neki izvlače iz stada i čopora .. nakon što su ljudi u čopor .. dali .. delegirali .. dio svoje snage .. i duše ..

.. mislim da ne postoje stvarne zapreke da se .. prema anarhiji .. uredi društvo .. .. ali mislim da nisu postojale prave zapreke ni da se .. prema komunizmu .. uredi društvo ..
.. zapreka za to je samo jedna .. to čovjeku nije suđeno ..
.. čovjek može biti .. ili sa zemlje .. i borac za opstanak .. .. ili vjernik u boga .. ali tada više teško sa zemlje .. .. vjerujem ..
 
komunizam.....

pa kad cemo se mi promeniti...

ljudi napravili biblioteku, rekao bih komunisticku... uzmes knjigu koju nisi citao, ostavis onu koju si procitao... zamisao lepa... komunisticka...

sta se desava, stoka, marva, idioti, stado... uzimali.. prazna biblioteka... dugo ce ova marva jos biti marva...

najgore je: NEMA STIDA I OSCEAJA ZA DRUGOG...

da li se treba stideti ljudskog roda... dali nekad bogovi pravednosti i stid, da sve ne ode do djavola, sa strahom zakasnili...sve je dzaba...sebicnost je iznad svega...

kako je Hary postao drvo???
 
Poslednja izmena:
.. nije čovjek važan .. to je rješenje ..
.. čovjek ne može odvojiti pogled od čovjeka .. i takav izgleda kao hipnotiziran pogledom zvijeri ..
.. i tu mu ne može pomoći ni stid .. ni osjećaj za drugog .. ni komunizam ni anarhija .. ni popine ni države ..
 
.. mislim da ne postoje stvarne zapreke da se .. prema anarhiji .. uredi društvo .. .. ali mislim da nisu postojale prave zapreke ni da se .. prema komunizmu .. uredi društvo ..
Anarhiju uglavnom zamisljamo kao bezakonje (svaki huligan moze da ti upadne u stan i da te ubije, bez posledica). Vrlo neizvodljivo za opstanak drustva, pre ili kasnije bi se svi poubijali ili uveli opet nekekve zakone i pravila (i mafija ima svoja stroga pravila i kodekse, inace ne bi opstala). A komunizam je prosto postao nefunkcionalan. Suvise se oslanjao na svest ljudi i savest (vrlo relativne kategorije).

.. zapreka za to je samo jedna .. to čovjeku nije suđeno ..

Cini se kao da je tako. Da bi jeo, moras da ubijes zivotinju. Da bi to uradio, proglasis je za "nize bice". Tako i neke ljude proglasis nizim bicima, pa koristis plodove njihovog rada. Cesto ti u tome pomogne i zakon a ako si glup nekad i samog sebe ubedis u to.

.. čovjek može biti .. ili sa zemlje .. i borac za opstanak .. .. ili vjernik u boga .. ali tada više teško sa zemlje .. .. vjerujem ..

Vrlo tesko. To je vecita dilema, sigurnost ili sloboda. Uvek sam se jezila kad za nekoga kazu da je borac u zivotu. I parola tipa "zivot je borba".
Jasno mi je zasto je bog potreban coveku ali mi nije jasno nesto drugo. Zato je covek potreban bogu? I sve mi se cini da covek uopste i nije potreban bogu. Potreban je drugim ljudima.
 
Ni jedno ljudski osmišljeno rešenje nije idealno niti će ikada biti, to su sve utopističke ili fašističke uređenosti. Čovek je šraf u velikoj mašini, a da bi se svi šrafovi složili i ne bi rđavili, potrebno je podizanje svesti na kolektivnom nivou, što priznaćete jeste bolno i nije ni malo lako i svi radije kritikuju, nego što išta preduzimaju.
 
.. nikakvo podizanje svijesti ne može učiniti da se svi šarafi slože ..

.. čovjek nije potreban bogu .. on najprije postoji .. a tek nakon toga sebe smišlja .. njegova egzistencija prethodi esenciji .. kažu ..
.. ali .. ni sa bogom nije mnogo različito .. .. inače .. bog nije objekt .. i sve počinje tamo gdje pomislimo .. šta ako čovjek nije objekt ..

(.. mislim da obe mislite tvrdo materjalistički .. tako da bi mogle imati problema kada budete umirale .. ne bude vas .. braćo .. bog tio uz sebe ..)

(.. a ******* .. o anarhiji i nije moguće govoriti .. jer ju se zamišlja kako kažeš .. a tumačiti drugačije bilo bi dugo i jalovo ..)
 
Poslednja izmena:
Ne odredjuje jedan covek drugima, nego se ljudi dogovore. I u porodici moras neke zakone da postujes, da bi uopste mogli da zivimo zajedno.
Samo apsolutno sam covek moze da zivi u anarhiji. Ali nemamo toliko pustinja.
 
.. i ovo što imamo je stvar nekog dogovora .. kad bi svi bili uvjereni da to ne valja to nebi ni postojalo .. .. a i porodice su stvar nekog dogovora .. i dosta toga je i u njima sumnjivo .. ili bar promjenjeno .. zadnjih godina .. ili zadnjih deset .. ili sto godina ..
.. mora da porodicama i društvom upravljaju kakve .. sile .. bogovi ili demoni .. koje mi ni ne znamo .. jer mi je đabe priča .. kad bi mi .. ovo ili ono .. onda bi svijet bio lijep .. .. to mi izgleda kao da kažemo .. ako se lišće prestane ljuljati .. i vjetar će prestati puhati ..
 
Lilyth;bt190987:
Ne odredjuje jedan covek drugima, nego se ljudi dogovore. I u porodici moras neke zakone da postujes, da bi uopste mogli da zivimo zajedno.
Samo apsolutno sam covek moze da zivi u anarhiji. Ali nemamo toliko pustinja.

.. demokratski izbori su glasanje stoke .. stoka glasa za to .. koji joj je čoban po volji ..
.. ali odnos je upravo odnos .. stoke i čobana ..

.. ceo zakonodavni sistem se bazira na pretpostavci .. da su ljudi ili stoka .. ili zveri ..
.. da nije te pretpostavke .. zakonodavni sistem ne bi postojao ..

.. drugo .. čini mi se da brkaš zakon .. kao ovo što sam gore definisala ..
.. sa zakonitošću .. recimo .. prirodni zakoni su daleko iznad bilo kog zakona koji čovek može smisliti .. neopisivo daleko ..
.. i drugo .. poštovanje nekog .. reda .. nije isto što i postavljanje čoveka nad čovekom ..
.. to što je pravilo da se prstima ne dira vrela ringla .. i što ću ja to kao pravilo postaviti detetu .. nije postavljanje mene u odnos nadmoći u odnosu na dete ..
 

Back
Top